Sony PlayStation Classic: nadchodzi miniaturowa wersja kultowej konsoli z 20 grami w zestawie

Sony PlayStation Classic: nadchodzi miniaturowa wersja kultowej konsoli z 20 grami w zestawie

PlayStation Classic (PlayStation Blog)
PlayStation Classic (PlayStation Blog)
Oskar Ziomek
19.09.2018 09:12, aktualizacja: 19.09.2018 10:35

Gracze miło wspominający pierwszą edycję konsoli Sony PlayStation będą mieli w grudniu okazję uprzyjemnić sobie święta. Producent zapowiedział właśnie jej miniaturową wersję, która będzie dla wszystkich szansą na przypomnienie sobie chwil sprzed lat spędzonych na rozgrywce. Nowa konsola będzie sprzedawana w zestawie z dwoma replikami klasycznych kontrolerów i co chyba najważniejsze – pozwoli grać w jedną z 20 zainstalowanych już w urządzeniu gier.

Producent nie zdradza jeszcze wszystkich tytułów, jakie się tu znajdą, ale już teraz wiemy, że na liście będą między innymi takie gry jak Final Fantasy VII, Jumping Flash, R4 Ridge Racer Type 4, Tekken 3 oraz Wild Arms. Sony zachęca do dzielenia się własnymi wspomnieniami w związku z pierwszą wersją PlayStation i na tym etapie nie można wykluczyć, że na podstawie odzewu społeczności wytypuje część gier, która trafi na wewnętrzną pamięć miniaturowej wersji konsoli. Pełna lista tytułów ma zostać ujawniona już wkrótce.

PlayStation Classic będzie o około 45 procent mniejsza od oryginalnej konsoli, źródło: PlayStation Blog.
PlayStation Classic będzie o około 45 procent mniejsza od oryginalnej konsoli, źródło: PlayStation Blog.

Nowa konsola, choć wygląda identycznie jak pierwowzór, jest oczywiście przystosowana do dzisiejszych realiów. Repliki kontrolerów podłączone są przez USB (choć sprytnie zamaskowane miniaturową wersją klasycznego złącza), a obraz do telewizora trafi za pośrednictwem przewodu HDMI, który zresztą ma także znaleźć się w zestawie. Urządzenie nie ma unoszonej klapki, jak wersja sprzed lat, ale przycisk Open jest funkcjonalny i ma służyć do zmiany wirtualnych dysków z grami.

PlayStation Classic | Reveal Trailer

Miniaturowa wersja konsoli będzie mniejsza od pierwowzoru o około 45 procent, co pozwoli z łatwością trzymać ją w dłoni, a w kontekście praktycznym – przenosić do znajomych w dowolnej torbie czy plecaku. Sprzęt ma być dostępny w sprzedaży od 3 grudnia w sugerowanej cenie niespełna 100 euro. Przy dzisiejszym kursie i bez dodatkowych podatków daje to kwotę niecałych 430 złotych.

Jesteśmy ciekawi, jakie gry Waszym zdaniem powinny znaleźć się na liście 20 wytypowanych klasyków, które trafią na wewnętrzny dysk PlayStation Classic? Poza wskazanymi już tytułami, sam liczyłbym jeszcze na GranTurismo 2 i coś z serii Crash Bandicoot. Zapraszam do dyskusji w komentarzach.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (101)