Sony spełni wreszcie stare obietnice w nowym firmware 2.50 dla PlayStation 4

Sony spełni wreszcie stare obietnice w nowym firmware 2.50 dla PlayStation 4

13.03.2015 15:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Konsoli sprzętowo raczej się nie ulepszy (choć zdolni robią z tymiurządzeniami prawdziwe cuda), więc pragnący nowych możliwości odswych maszynek do gier skazani są na producenta, wydającego kolejneaktualizacje firmware. Nie inaczej jest i z najnowszym sprzętem.Przygotowywana właśnie przez Sony wersja 2.50 systemowegooprogramowania PlayStation 4 jest chyba jak dotąd najważniejszą,przynosząc ulepszenia obiecywane jeszcze przed premierą konsoli.

Rozwijana pod nazwą kodową Yukimura wersja2.50 firmware Sony przyniesie przede wszystkim funkcję usypianiai wybudzania gier. Dzięki niej usypiając konsolę nie wyłączymygry, ale jedynie ją spauzujemy, a po włączeniu będziemy mogli wrócićdo tego samego momentu, w którym rozgrywkę pozostawiliśmy. Trochęzaskakuje, że ta przydatna, obecna przecież w przenośnej konsolcePlayStation Vita funkcja pojawia się dopiero teraz. Obiecywano ją wPS4 od samego początku. Niestety nie każdą grę będzie można w tensposób zatrzymać, większość wydanych do tej pory pozycji nieobsługuje takiej formy usypiania.

Obraz

Równie ciekawą nowością, szczególnie dla posiadaczy PS4 orazwspomnianej Vity, jest możliwość ręcznego ustalenia jakości animacjipodczas grania w trybie Remote Play lub Share Play – wybieraćbędziemy między 30 FPS i 60 FPS (dla zgodnych z tym gier). Oczywiścietrzeba będzie dysponować dobrym połączeniem sieciowym, przez WiFi802.11b/g raczej 60 FPS uzyskać się nie da, ale 802.11n, nie mówiącjuż o 802.11ac powinno sobie z tym poradzić.

Inne ciekawe zmiany to możliwość aktualizowania podrzędnych kontdo kont pełnych po ukończeniu 18 roku życia, automatyczne robieniezrzutów ekranu w trakcie zdobywania trofeów, lepsze sortowanie listytrofeów, łączenie się ze znajomymi graczami przez Facebooka, orazwgrywanie fragmentów rozgrywki nie tylko na YouTube, ale też nafrancuski serwis Dailymotion. Aktualizację firmware powinni docenićteż wszyscy gracze z wadami wzroku, a także mający problemy z obsługąDualShocka. Wprowadzony ma zostać mechanizm odczytywania napisów,powiększania fontów, zwiększania kontrastu interfejsu, powiększaniaobrazków i rekonfigurowania funkcji przycisków kontrolera.

Terminu wydania Yukimury nie podano, ale Sony zapewnia, że staniesię to już niebawem. Obecna wersja firmware, wydana w połowie lutego,nosi numerek 2.04.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)