Soundbar z 3D Dolby Atmos i bezprzewodowe słuchawki, czyli Sennheiser na IFA 2018

Soundbar z 3D Dolby Atmos i bezprzewodowe słuchawki, czyli Sennheiser na IFA 2018
Oskar Ziomek

30.08.2018 13:52

Podczas tegorocznych targów IFA 2018, w Berlinie swoje produkty pokaże również firma Sennheiser znana z rozwiązań związanych z dźwiękiem. W tym przypadku uwaga użytkowników skupi się na dwóch produktach. Zaprezentowany zostanie nowy soundbar oraz bezprzewodowe słuchawki z serii Momentum. Soundbar może się okazać ciekawą propozycją dla osób, które chcą zadbać o jakość dźwięku w salonie, ale jednocześnie nie mogą sobie pozwolić na zestaw z odseparowanym subwooferem: soundbar Sennheisera ma zapewniać dobry bas sam z siebie, głównie dzięki zastosowaniu 13 przetworników i obsługi szeregu standardów, w tym 3D Dolby Atmos.

Soundbar nazwano Ambeo i jest to produkt oferujący brzmienie 5.1.4. Wbudowana funkcja kalibracji ma pomóc dopasować działanie głośnika do akustyki dowolnego wnętrza już na etapie pierwszego uruchomienia. Później za jakość dźwięku będzie odpowiadać także najnowsza technologia wirtualizacji, którą, jak chwali się Sennheiser, opracowano wspólnie z instytutem badawczym Fraunhofera.

Obraz

Poza wspomnianym Dolby Atmos, soundbar jest zgodny także z formatami MPEG-H oraz DTS: X. Dodatkowo warto wspomnieć o zastosowaniu technologii Upmix, dzięki której dowolne materiały stereo lub 5.1 mają brzmieć jak materiały 3D. Podczas targów IFA 2018 soundbar będzie można testować w przygotowanym pomieszczeniu do odsłuchu, ale na rynek trafi dopiero na początku przyszłego roku.

Dla klientów interesujące powinny być również nowe słuchawki: Momentum True Wireless. Jak wskazuje sama nazwa, to bezprzewodowe słuchawki Bluetooth, które wyposażono w dynamiczne przetworniki o średnicy 7 mm. Sennheiser zwraca dodatkowo uwagę na charakterystyczny styl i wygodę, jaką mają oferować produkty z tej serii. Słuchawki obsługują kodek AAC oraz są kompatybilne z technologiami Qualcomm aptXTM oraz aptXTM Low Latency, co ma się przekładać na jeszcze lepsze wrażenia podczas użytkowania.

Obraz

Producent zwraca tu dodatkowo uwagę na zastosowanie funkcji Transparent Hearing, dzięki której użytkownik nie musi wyjmować z uszu słuchawek, by usłyszeć dźwięki z otoczenia. Momentum True Wireless można łatwo wykorzystywać z Asystentem Google czy Siri, dzięki interfejsowi dotykowemu. Ciekawostką jest czas pracy na jednym ładowaniu. Same słuchawki mają działać do 4 godzin, ale podobnie jak choćby AirPods od Apple, są ładowane poprzez futerał ze zintegrowanym akumulatorem, który pozwoli wydłużyć sumaryczny czas odsłuchu do ponad 12 godzin.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)