SPDY - Google chce usprawnić protokół HTTP

SPDY - Google chce usprawnić protokół HTTP13.11.2009 13:11
Redakcja

Kilka dni temu informowaliśmy o zakończeniu testów nowego silnika wyszukiwania nad jakim pracuje firma Google. Podstawowym zadaniem tego rozwiązania jest zwiększenie prędkości odnajdywania i wyświetlania wyników. Wszystko wskazuje jednak na to, że specjaliści z Mountain View nie spoczywają na laurach i chcą przyspieszenia Sieci również w inny sposób. Tym razem poprzez... modyfikację protokołu HTTP z wykorzystaniem nowej technologii o nazwie SPDY.

SPDY jest nakładką na protokół HTTP, która umożliwia kompresję nagłówków, ustalanie priorytetowych żądań oraz wprowadza multipleksowe strumieniowanie. Pracę nad tą technologią rozpoczęliśmy przy okazji optymalizacji sposobów komunikacji pomiędzy przeglądarkami oraz serwerami - stwierdzili na blogu Chromium Mike Belshe oraz Roberto Peon.

Google przyznaje, że nowe rozwiązanie zostało do tej pory przetestowane jedynie w warunkach laboratoryjnych. Wyniki były jednak dość dobre: 25 najbardziej popularnych stron internetowych ładowało się do 55% szybciej niż normalnie. Specjaliści ze spółki z Mountain View zdają sobie jednak sprawę, że nowa technologia wymaga jeszcze wielu usprawnień. W tym celu udostępniono jej dokumentację oraz kod na oficjalnej stronie Google.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)