Spora aktualizacja Snow Leoparda 10.6.2

09.11.2009 23:49, aktual.: 10.11.2009 00:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Apple udostępniła dzisiaj aktualizację systemu Mac OS X Snow Leopard podnoszącą numer wersji do 10.6.2. Szczegóły dotyczące adresowanych przez aktualizację problemów bezpieczeństwa znaleźć można w artykule opublikowanym na stronie wsparcia technicznego.

Aktualizacja zawiera także ogólne poprawki systemu operacyjnego - w tym dotyczące problemu powodującego usuwanie danych podczas używania konta gościnnego, problemu, w wyniku którego może nastąpić nieoczekiwane wylogowanie z systemu, braku kontaktów serwera Exchange w wynikach wyszukiwania funkcji Spotlight, problemu z gestem przesuwania wykonywanym czterema palcami, problemu z dodawaniem obrazów do kontaktów w książce adresowej, problemów przy tworzeniu kont przez użytkowników usługi Active Directory, niezawodności połączeń VPN oraz szeregu kwestii niezawodności programów iWork, iLife, Aperture, Final Cut Studio i iDisk oraz usługi MobileMe.

Poprawki dotyczą także kwestii związanych z wyświetlaniem i obsługą czcionek, kwestii związanych z grafiką (w tym problemów występujących podczas podłączania monitorów za pomocą przejściówek DVI i Mini DisplayPort oraz problemów z zapamiętywaniem ustawień jasności ekranu), kwestii związanych z programem Mail i usługą MobileMe, kwestii związanych z serwerami plików NTFS i WebDAV, kwestii związanych z drukowaniem i używaniem faksu oraz szereg problemów występujących w przeglądarce Safari.

Aby automatycznie wyszukać w Internecie najnowsze oprogramowanie firmy Apple, w tym to uaktualnienie, należy wybrać polecenie Uaktualnienie z menu Apple. Póki co użytkownicy nie zgłaszają problemów powodowanych przez aktualizację, mimo to warto przed instalacją utworzyć kopię zapasową systemu, na przykład przy użyciu programu Time Machine. Z ciekawostek - wbrew obawom, aktualizacja nie blokuje możliwości pracy Snow Leoparda na netbookach z procesorami Atom. Należy mieć jednak świadomość, że nie jest to zgodne z licencją systemu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (25)
Zobacz także