Spotify Daily Mix: playlisty stworzone przez algorytm mają umilić nam dzień

Spotify Daily Mix: playlisty stworzone przez algorytm mają umilić nam dzień28.09.2016 11:02
Spotify Daily Mix: playlisty stworzone przez algorytm mają umilić nam dzień

Do Spotify trafiają nowe playlisty, układane przez algorytm na podstawie naszego gustu muzycznego. W Daily Mix znajdą się artyści, których słuchamy, a także pojawią się zupełnie nowe utwory mające nam się spodobać.

Jeśli często słuchacie muzyki, nie wyobrażacie sobie bez niej dnia, treningu czy odpoczynku, to prawdopodobnie sporo czasu spędziliście przy układaniu list z ulubionymi utworami. Spotify ponownie chce wyręczyć swoich użytkowników i zaproponować listy stworzone przez algorytm – Daily Mix.

Playlisty w Daily Mix będą tworzone na podstawie gustów muzycznych użytkownika. Znajdziemy w niej dobrze znane utwory, ale również Spotify będzie pomagało w odkrywaniu nowej muzyki, co pewien czas dając nową propozycję, oczywiście dostosowaną do słuchacza. Jeśli dany utwór nie przypadnie nam do gustu, będziemy mogli go usunąć, natomiast jeśli nam się spodoba, będziemy mogli dać serduszko.

350188903845947329

Daily Mix będzie cały czas ewoluowało, im więcej muzyki będziemy słuchać, tym bardziej dopasowane listy dostaniemy. Samych playlisty będzie 1-6, zależnie jak zróżnicowanej muzyki słuchamy.

Nową funkcję znajdziemy w aplikacjach na Androida i iOS – sekcja Twoja Muzyka oraz Radio. Aplikacje desktopowe będą musiały trochę poczekać. Dodatkowo, nowi użytkownicy Spotify dostęp do Daily Mix zyskają po dwóch tygodniach, gdy algorytm będzie w stanie ułożyć spersonalizowane dla nich playlisty.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)