Spotify otrzymuje widok samochodowy. Nowy tryb ułatwi przełączanie utworów podczas jazdy

Spotify otrzymuje widok samochodowy. Nowy tryb ułatwi przełączanie utworów podczas jazdy

Do Spotify trafia nowy widok samochodowy (depositphotos)
Do Spotify trafia nowy widok samochodowy (depositphotos)
Oskar Ziomek
16.01.2019 23:15

Kierowcy korzystający ze Spotify do odtwarzania muzyki w samochodowym radiu przez Bluetooth, mogą od teraz testować możliwości nowego trybu. Do aplikacji na Androida trafia bowiem widok samochodowy, który automatycznie zmienia interfejs ekranu odtwarzania po wykryciu połączenia z radioodbiornikiem w samochodzie. To interesująca alternatywa dla osób, które chcą korzystać ze Spotify w podróży, jednak nie dysponują systemem infotainment z Android Auto czy Apple Car Play, a podczas jazdy aplikacja Spotify uruchomiona jest w smartfonie umieszczonym na przykład w uchwycie na szybę.

Nowy tryb jest domyślnie włączony w ustawieniach Spotify. Dzięki temu, gdy aplikacja wykryje bezprzewodowe połączenie z samochodem, po włączeniu muzyki wyświetli inny ekran odtwarzania. Został on przystosowany do wygodniejszej obsługi podczas jazdy, kiedy problemem może być sięgnięcie do telefonu w uchwycie i wycelowanie we właściwe przyciski na ekranie. W widoku samochodowym wszystkie elementy interfejsu są dużo większe, a dodatkowe opcje ograniczono do minimum. Dla czytelności w tym trybie nie zobaczymy również okładki odtwarzanej płyty.

  • Widok samochodowy jest domyślnie włączony w ustawieniach.
  • W widoku samochodowym interfejs jest maksymalnie uproszczony.
[1/2] Widok samochodowy jest domyślnie włączony w ustawieniach.

[join][img=Screenshot_20190116-220814]Wszystko wskazuje na to, że tryb skutecznie rozpoznaje, kiedy sparowanym urządzeniem jest samochodowy radioodbiornik. Jak zasugerowano na łamach serwisu 9to5Google, nowy widok bez problemu został aktywowany po połączeniu z Subaru Imprezą z fabrycznym systemem Bluetooth. Serwis Android Police przytacza natomiast przypadek poprawnego działania w Volkswagenie Passacie, a ze swojej strony mogę potwierdzić skuteczne działanie w parze z niefabrycznym radioodbiornikiem Sony i jednoczesny brak problemów po ponownym sparowaniu telefonu ze słuchawkami Bluetooth – w tym przypadku nowy widok w Spotify słusznie nie jest automatycznie włączany.

Jak wskazują wymienione źródła, nowy widok samochodowy może jeszcze nie być dostępny dla wszystkich. Możliwe, że jego pojawienie się w aplikacji można przyspieszyć poprzez wymuszenie aktualizacji. W przeciwnym razie trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość – możliwe, że nowy tryb jest obecnie tylko testowany na wybranej grupie użytkowników i do wszystkich trafi dopiero za pewien czas.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)