Spotify sprawi, że spodobają ci się melodie, które już raz słyszałeś

Spotify sprawi, że spodobają ci się melodie, które już raz słyszałeś

09.09.2015 15:46

Spotify zdaje się skupiać na serwowaniu swoim użytkownikom coraz większej liczby usług spersonalizowanych. Przed kilkoma tygodniami Found Them First.O ile cotygodniowe dostarczanie użytkownikowi trzydziestu utworów, które samouczący się algorytm wybiera na podstawie wcześniej wysłuchanych utworów oraz podobieństw pomiędzy gustami użytkowników, może być pożyteczne, to Found Them First zdaje się mieć za zadanie łechtać ego użytkowników uważających się za wyznaczających trendy.

Obraz

Program porównuje historię odsłuchań użytkownika z ogólnymi trendami popularności konkretnych wykonawców. Gdy okazuje się, że słuchał on muzyki, która w momencie odtwarzania była niszowe, ale zyskała zauważalną popularność później, to... po prostu zostanie o tym poinformowany wraz z prezentacją listy artystów, których popularność wzrosłą. Następnie ma on prawo do stwierdzenia, że słuchał czegoś, nim stało się modne. O ile poza niezaprzeczalną satysfakcją, jaką może przynieść taka świadomość podczas poranka w wiadomej sieciówkowej kawiarni, Found Them First przynosi jeszcze jedną funkcję.

Tę trudno jednak uznać za szczególnie nowatorskie. Gdy okaże się, że gusta danego użytkownika nie są wystarczająco wyszukane, to Spotify zaoferuje mu możliwość zmiany takiego stanu rzeczy. Będzie on bowiem mógł zacząć śledzić listę złożoną z niepopularnych utworów, które przy odrobinie szczęścia kiedyś zyskają wiele odsłuchań. Podobną funkcjonalność oferuje niezależny serwis pozwalający na odsłuchanie utworów, których… nikt dotąd w usłudze nie odsłuchał. Nie możemy się oprzeć pokusie zadania pytania: być może nie bez powodu?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)