Spotify testuje aplikację na Apple Watcha. Bez iPhone'a jednak nie posłuchamy muzyki

Spotify testuje aplikację na Apple Watcha. Bez iPhone'a jednak nie posłuchamy muzyki

02.11.2018 17:55, aktual.: 02.11.2018 19:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Smartwatch Apple świetnie sprawdza się podczas ćwiczeń. Oferuje bowiem możliwość monitorowania aktywności fizycznej, ale także pozwala słuchać muzyki. Funkcja jest jednak ograniczona tylko do Apple Music. Niebawem może się to jednak zmienić. Spotify właśnie testuje własną aplikacją.

Użytkownicy Apple Music mogą pobrać muzykę na Watcha, aby móc słuchać ulubionych utworów podczas ćwiczeń, bez zabierania ze sobą iPhone’a. Niestety osoby korzystające z innych serwisów streamingu muzyki nie mają tak wygodnej funkcji na zegarku Apple. Pozostaje im bieganie z iPhonem lub przesiadka na Apple Music.

Na Reddit pojawił się wątek, w którym testerzy beta wersji Spotify na iOS-a donoszą, że pojawiła się aplikacja na Apple Watchu. Zapewnia ona dostęp do sterowania odtwarzaczem, możliwość dodania piosenki do listy ulubionych, a także podgląd ostatnio słuchanych playlist. Niestety, nie jest dostępna możliwość pobrania utworów offline.

  • źródło: reddit.com
  • źródło: reddit.com
[1/2] źródło: reddit.com

W obecnym wydaniu Spotify na Watchu jest niemal tylko pilotem do aplikacji uruchomionej na iPhonie czy komputerze. Warto zauważyć, że zbliżoną możliwość oferuje już sam Apple Watch – umożliwia on sterowanie odtwarzaczem w Spotify. Pozostaje mieć więc nadzieję, że jednak w finalnej wersji pojawi się możliwość zapisywania playlist w pamięci Watcha, tak samo jak w przypadku Apple Music.

Warto zauważyć, że Spotify ma podobne braki na smartwatchach z Google Wear OS. Możliwość słuchania muzyki offline mają obecnie tylko użytkownicy Spotify na smartwatchach Samsunga z systemem Tizen. Co ciekawe, w 2017 roku programista Andrew Chang stworzył nieoficjalną aplikację Spotty, która zapewniała tryb offline na zegarkach Apple. Następnie rozpoczął współpracę ze Spotify. Projekt zmienił nazwę na Snowy i został zamknięty. Podjęta została decyzja o wydaniu oficjalnej aplikacji, która będzie czerpała rozwiązania ze Snowy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)