Springpad nie przetrwał walki z Evernote, za miesiąc zostanie zamknięty, a Google przejmie część pracowników

Strona głównaSpringpad nie przetrwał walki z Evernote, za miesiąc zostanie zamknięty, a Google przejmie część pracowników
29.05.2014 13:00
Springpad nie przetrwał walki z Evernote, za miesiąc zostanie zamknięty, a Google przejmie część pracowników

Springpad, jedna z ciekawszych usług do przechowywania notatek, zostanie zamknięty 25 czerwca. Użytkownicy od kilku dni otrzymują powiadomienia, a dziś w nocy otrzymali maile z informacją o możliwości pobrania swoich danych. Powodem zakończenia działalności firmy jest niestety zbyt silna konkurencja.

Wiadomość o zamknięciu usługi została podana na blogu Springpada 23 maja, wraz z zapowiedzią udostępnienia narzędzi do eksportu naszych notatników. Wczoraj wieczorem opublikowany został wpis pożegnalny z wyjaśnieniem trudnej sytuacji finansowej oraz instrukcją eksportu danych. Firma powiadomiła także, że część jej pracowników już znalazła posady w firmie Google, ale nie zdradziła, czy wiadomo już, nad jakimi projektami będą pracować. Zapewne użytkownicy Springpada z otwartymi rękami przywitaliby wyposażenie Google Keep w niektóre unikalne możliwości Springpada.

Springpad istnieje od 6 lat i mimo ciekawych rozwiązań, według niektórych łączących możliwości zapożyczone z takich serwisów, jak Evernote i Pinterest oraz niezłych aplikacji mobilnych, zdobył tylko niecałe pół miliona użytkowników. Springpad wyróżnia się na tle konkurencji notatnikami przygotowanymi specjalnie do przechowywania przepisów, miejsc, książek, filmów (sam znajduje plakaty i okładki na podstawie tytułu), list zadań do zrobienia czy grafik, które można współdzielić ze znajomymi bądź udostępnić publicznie. Wpisy można komentować, tagować, dodawać do ulubionych, przeszukiwać, a z przepisów można szybko zrobić listę zakupów.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Świetną opcją jest Search & Do, gdzie wybieramy, czy chcemy gotować, iść gdzieś, zrobić zakupy czy czytać. Ten widok wybierze odpowiednie wpisy z naszych własnych notatników, notatników znajomych, a także najciekawsze wpisy z notatników udostępnionych publicznie. W ten sposób można znaleźć ciekawe przepisy czy interesujące filmy, po które w normalnych warunkach byśmy nie sięgnęli.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Aby zapisać swoje notatniki, należy udać się na stronę springpad.com/savemystuff. Tam znajdziemy opcję przeniesienia wszystkiego do Evernote, zapisania jako HTML do oglądania na swoim komputerze lub jako plik JSON, który można zaimportować w innych usługach. Po 25 czerwca dane nie będą dostępne, jeśli więc ktoś przechowuje swoje dane na Springpadzie, powinien się pospieszyć. Dodatkowe informacje można znaleźć w FAQ.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)