Sprzedało się już ponad 100 milionów licencji na Windows 8

Sprzedało się już ponad 100 milionów licencji na Windows 8

07.05.2013 11:57

Tami Reller, szefowa marketingu systemów Windows, podała między innymi, że liczba sprzedanych licencji na system Windows 8 przekroczyła niedawno okrągłe 100 milionów.

W tych 100 milionach mieszczą się licencje dołączane do nowych komputerów i tabletów (część z nich czeka jeszcze w magazynach) oraz kupione przez użytkowników aktualizacje. W styczniu Microsoft powiadomił o sprzedaniu 60 milionów licencji i widać, że zapotrzebowanie spadło wraz z wiosennym spowolnieniem zakupów. Zapytana o liczbę aktywacji Reller odpowiedziała jedynie, że liczba wciąż rośnie. Oferty producentów sprzętu niezmiennie się wzbogacają — możemy wybierać już spośród 2,4 tysiąca różnej klasy urządzeń z Windows 8 i RT. Coraz częściej spotykane są ekrany dotykowe, choć tablety z systemami Microsoftu nie są szczególnie popularne. Windows Store ma 60 tysięcy aplikacji i zanotował 250 milionów pobrań, przy czym prawie 90% pozycji z katalogu jest pobierana przynajmniej raz w miesiącu. SkyDrive ma już 250 milionów użytkowników, Outlook.com 400 milionów aktywnych kont.

Obraz

Według StatCounter udział Windows 8 w rynku globalnym wynosi obecnie 5,24% i powoli dogania Vistę (5,99%). Niepodzielnie panuje Windows 7, który jest zainstalowany na ponad połowie komputerów na świecie, wciąż dobrze trzyma się również XP — 21%. W Polsce Windows 8 radzi sobie nieco gorzej, mocniejszą pozycję mają z kolei leciwy XP i Vista.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)