Stabilny Chrome 9, a w nim WebGL, Chrome Instant i Web Store

Stabilny Chrome 9, a w nim WebGL, Chrome Instant i Web Store

Wojciech Kowasz
03.02.2011 20:46

Światło dzienne ujrzała kolejna stabilna wersja przeglądarki Google Chrome. "Dziewiątka" przynosi obsługę WebGL, funkcję Chrome Instant oraz nieco łatwiejszy dostęp do galerii aplikacji Chrome Web Store.

WebGL to bazujący na OpenGL standard umożliwiający wyświetlanie trójwymiarowej grafiki w przeglądarce internetowej. Jego początki w Chrome to październik 2009 roku, gdy pierwsza wersja testowa przeglądarki zyskała eksperymentalną obsługę WebGL. Gdy w połowie roku 2010 Google porzucił rozwój własnego projektu O3D, było już pewne, że WebGL zadomowi się na dobre i prędzej czy później trafi do kanału stabilnego. Tak się właśnie stało, a posiadacze Chrome 9 mogą się o tym przekonać wyświetlając kilka demonstracyjnych stron.

Chrome Instant to funkcja na kształt Google Instant, czyli wyświetlania wyników wyszukiwania jeszcze w trakcie ich wpisywania (bez konieczności potwierdzania klawiszem Enter). Tak jak w wyszukiwarce, tak w przeglądarce Chrome 9 najczęściej oglądane witryny mogą otwierać się automatycznie już po wpisaniu w pasku adresu kilku początkowych znaków. Ostatnią z kluczowych zmian wprowadzonych wraz z dziewiątą wersją Chrome jest ułatwienie dostępu do galerii i sklepu aplikacji działających w przeglądarce - Chrome Web Store. Wszyscy mieszkańcy USA mogą już kupować aplikacje w e-sklepie, a pozostali muszą jeszcze póki co zadowolić się tymi bezpłatnymi. Aby ułatwić procedurę instalacji aplikacji, w Chrome 9 na stronie nowej karty pojawiły się stosowne linki.

Najnowszą stabilną wersję Chrome, podobnie jak wersję rozwojową, można pobrać z naszego portalu dla systemów Windows, Linux oraz Mac OS X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (139)