Starsze iPhone'y także bez przejściówki. Apple zmieniło zawartość pudełek

Starsze iPhone'y także bez przejściówki. Apple zmieniło zawartość pudełek11.10.2018 22:20
Starsze iPhone'y także bez przejściówki. Apple zmieniło zawartość pudełek

Osoby, które ostatnio zdecydowały się na zakup nowych iPhone’ów, donoszą o kolejnym kontrowersyjnym ruchu Apple. Przejściówka umożliwiająca podłączenie słuchawek z minijackiem nie jest już dołączona także do starszych modeli.

W 2016 roku Apple zdecydowało się zrezygnować z minijacka w iPhonie. Zaprezentowane wówczas modele 7 i 7 Plus posiadały tylko złącze Lightning. Natomiast w pudełku zostały umieszczone słuchawki EarPods z Lightning i przejściówka na minijacka. Identyczne rozwiązanie zastosowano rok później, gdy do sprzedaży trafiły iPhone’y 8 i jubileuszowy iPhone X. Kolejnym krokiem było usunięcie wspomnianej przejściówki z pudełek tegorocznych modeli XS i Xr.

Na Reddit pojawił się nowy wątek, w który przeczytamy, że także pudełka starszych iPhone’ów stały się bardziej ubogie. Klienci, którzy teraz kupią nowego iPhone’y 7, 7 Plus, 8 lub 8 Plus nie otrzymają już przejściówki na minijacka. Post na forum Reddita został umieszczony przez pracownika Verizon – popularnej sieci komórkowej świadczącej usługi w Stanach Zjednoczonych. Zauważył on, że w sprzedawanych iPhone’ach zaczęło brakować przejściówki. Co więcej, informacja o przejściówce została usunięta z samego pudełka.

iPhone 8, źródło: apple.com
iPhone 8, źródło: apple.com

Brak przejściówki zgłaszają kolejne osoby. Ponadto na stronie Apple w sekcji zawartość opakowania nie zobaczymy już wzmianki o przejściówce. Teraz do każdego iPhone’a 7 i 8 dołączane są tylko słuchawki, przewód Lightning i ładowarka. No cóż, klientom Apple, którzy nadal chcą korzystać ze słuchawek z minijackiem, pozostaje dokupić przejściówkę. W oficjalnym sklepie kosztuje ona 39 zł.

Warto dodać, że to kolejny kontrowersyjny ruch Apple w ostatnim czasie. Tegoroczne iPhone’y wspierają szybkie ładowanie. Jednakże w pudełku została umieszczona ładowarka o mocy tylko 5W. Natomiast zasilacz 30W, który odczuwalnie skraca czas ładowania, sprzedawany jest oddzielnie za 249 zł.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (90)