Starsze iPhone'y także bez przejściówki. Apple zmieniło zawartość pudełek

Starsze iPhone'y także bez przejściówki. Apple zmieniło zawartość pudełek

Starsze iPhone'y także bez przejściówki. Apple zmieniło zawartość pudełek
11.10.2018 22:20, aktualizacja: 11.10.2018 22:44

Osoby, które ostatnio zdecydowały się na zakup nowych iPhone’ów, donoszą o kolejnym kontrowersyjnym ruchu Apple. Przejściówka umożliwiająca podłączenie słuchawek z minijackiem nie jest już dołączona także do starszych modeli.

W 2016 roku Apple zdecydowało się zrezygnować z minijacka w iPhonie. Zaprezentowane wówczas modele 7 i 7 Plus posiadały tylko złącze Lightning. Natomiast w pudełku zostały umieszczone słuchawki EarPods z Lightning i przejściówka na minijacka. Identyczne rozwiązanie zastosowano rok później, gdy do sprzedaży trafiły iPhone’y 8 i jubileuszowy iPhone X. Kolejnym krokiem było usunięcie wspomnianej przejściówki z pudełek tegorocznych modeli XS i Xr.

Na Reddit pojawił się nowy wątek, w który przeczytamy, że także pudełka starszych iPhone’ów stały się bardziej ubogie. Klienci, którzy teraz kupią nowego iPhone’y 7, 7 Plus, 8 lub 8 Plus nie otrzymają już przejściówki na minijacka. Post na forum Reddita został umieszczony przez pracownika Verizon – popularnej sieci komórkowej świadczącej usługi w Stanach Zjednoczonych. Zauważył on, że w sprzedawanych iPhone’ach zaczęło brakować przejściówki. Co więcej, informacja o przejściówce została usunięta z samego pudełka.

iPhone 8, źródło: apple.com
iPhone 8, źródło: apple.com

Brak przejściówki zgłaszają kolejne osoby. Ponadto na stronie Apple w sekcji zawartość opakowania nie zobaczymy już wzmianki o przejściówce. Teraz do każdego iPhone’a 7 i 8 dołączane są tylko słuchawki, przewód Lightning i ładowarka. No cóż, klientom Apple, którzy nadal chcą korzystać ze słuchawek z minijackiem, pozostaje dokupić przejściówkę. W oficjalnym sklepie kosztuje ona 39 zł.

Warto dodać, że to kolejny kontrowersyjny ruch Apple w ostatnim czasie. Tegoroczne iPhone’y wspierają szybkie ładowanie. Jednakże w pudełku została umieszczona ładowarka o mocy tylko 5W. Natomiast zasilacz 30W, który odczuwalnie skraca czas ładowania, sprzedawany jest oddzielnie za 249 zł.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (90)