Startuje Azure Orbital. Microsoft umożliwi łączenie satelitów z chmurą

Startuje Azure Orbital. Microsoft umożliwi łączenie satelitów z chmurą

fot. Damian Gillie/Construction Photography/Avalon/Getty Images
fot. Damian Gillie/Construction Photography/Avalon/Getty Images
22.09.2020 23:32

Dzisiaj rozpoczęło się wydarzenie Microsoft Ignite. Potentat z Redmond miał wiele różnych ogłoszeń, od sprzętu po oprogramowanie i usługi. Jeden z ważniejszych komunikatów dotyczył usługi Azure Orbital, która ma wspomóc przesyłanie informacji satelitarnych.

Usługa Azure Orbital ma umożliwić przepływ informacji między infrastrukturą naziemną a satelitami. Ma pozwolić on na magazynowanie, analizę oraz przetwarzanie danych drogą uczenia maszynowego – wszystko przy użyciu chmury obliczeniowej Azure.

Na tym możliwości mają się nie kończyć. Azure Orbital ma między innymi więc umożliwiać naziemnym operatorem satelit kontrolować je za pomocą chmury Microsoftu. Firma zapowiada, że wszystkie działania w przestrzeni cyfrowej mogą odbywać się przy pomocy architektury Azure. Microsoft będzie konkurować tutaj z Amazon i jego AWS Ground Station.

Azure Orbital jest usługą skierowaną do instytucji publicznych, rządowych i sektora prywatnego. Mark Russinovich, dyrektor wdrażania technologii Azure, podał jako przykład operatorów platform wiertniczych, którzy mogliby doglądać stanu wyposażenia za pomocą satelit w połączeniu z chmurą obliczeniową Microsoftu.

fot. Microsoft
fot. Microsoft

AWS Ground Station ma przewagę nad Azure Orbital, gdyż w czerwcu 2020 r. Amazon uruchomił dodatkową usługę specjalnie stworzoną dla sektora aerospace. Microsoft jest jednak pewien, że w kosmosie starczy miejsca dla dwóch gigantów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)