Podczas gdy Sony najwyraźniej powoli zabija gwoździami wieko do trumny swojego przenośnego systemu PlayStation Vita, podczas minionych targów Gamescom zupełnie pomijając niemal promocję sprzętu, Nintendo oczywiście postanowiło zaprezentować oto kolejną kieszonkową konsolkę. Japońska firma doskonale znana jest z regularnego odświeżania swoich produktów i chociaż nie tak dawno wypuściła urządzenie 2DS, czyli 3DS-a bez trzech wymiarów, teraz na nowo przemyślała projekt oryginalnej konsolki 3D.

bETGmUgl
Dodatkowa gałka widoczna jest ponad przyciskami Y oraz A
Dodatkowa gałka widoczna jest ponad przyciskami Y oraz A

Efektem prac inżynierów są po prostu nowy (New) 3DS w rozmiarze standardowym, jak również powiększonym (XL). Zmianą od razu zauważalną jest dodanie tajemniczej szarej kropki obok przycisków z prawej strony, która jest niczym innym, jak dodatkową tzw. pchełką (miniaturową gałką) do sterowania. Producent uznał, że takie rozwiązanie to lepszy pomysł niż kombinowanie, gdzie by tu na siłę dołożyć manipulator wielkości tego obecnego po lewej stronie ekranu. Nie przekreślając wcześniejszego projektu, udało się tak zrealizować życzenia fanów kieszonsolki Nintendo, zmuszonych do tej pory do kupowania dodatkowego akcesorium w postaci Circle Pad Pro, aby wygodniej pograć.

  • 3DS z przystawką Circle Pad Pro
  • Dodatkowa pchełka w New 3DS
[1/2]
3DS z przystawką Circle Pad Pro

Od strony technicznej zmiany poszły niemniej znacznie dalej. Poprawiono kąty widzenia ekraniku, aby wyjść naprzeciw uwagom fanów, co do jakości postrzeganego efektu trzech wymiarów. Dotąd łatwo było zgubić odpowiedni kąt spoglądania na ekran, co szczególnie dawało się we znaki w grach wykorzystujących czujniki ruchu, kiedy przy wymachiwaniu urządzeniem na boki 3D się zwyczajnie rozmywało. Dorzucono ponadto dwa dodatkowe przyciski brzeżne z tyłu, co w sumie daje teraz cztery spusty. Reszta to zmiany kosmetyczne (nieco inne przyciski funkcyjne, suwak głośności z boku z lewej).

3DS kontra New 3DS
3DS kontra New 3DS

Z dalszych modyfikacji nie będą jednak zadowoleni posiadacze poprzednich rewizji konsolki. Nowa wersja oferuje lepszy procesor, co nie tylko przełoży się na szybsze wczytywanie się i działanie gier, a także np. witryn internetowych (pojawia się wsparcie dla HTML5), lecz oznacza zarazem nadejście tytułów na wyłączność dla nowego 3DS-a. Urządzenie ma ponadto wbudowane NFC, dodane z myślą o nadchodzącej linii figurek do wykorzystania w grach, a także czytnik kart microSD, ze wsparciem dla przesyłania plików po Wi-Fi do komputera. Możliwe będzie ponadto zmiana obudowy na klapkach. Premiera w Japonii na początku października. Europa poczeka na sprzęt do 2015 roku.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (16)
bETGmUhj