SteelSeries GameDAC trafia do sprzedaży detalicznej. Pomysł na poprawę dźwięku

Strona głównaSteelSeries GameDAC trafia do sprzedaży detalicznej. Pomysł na poprawę dźwięku
28.08.2018 18:14
Źródło: SteelSeries
Źródło: SteelSeries

Firma SteelSeries poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży detalicznej wzmacniacza słuchawkowego GameDAC. Wcześniej to urządzenie dostępne było jedynie w zestawie z headsetem Arctis Pro, a niestandardowy interfejs uniemożliwiał jego wykorzystanie z innym osprzętem audio.

bErFKqXp

GameDAC bazuje na układzie ESS SABRE 9018, który obecnie stosowany jest w bardzo wielu kompaktowych przetwornikach C/A. Układ ten, jak deklaruje producent, zapewnia 121 decybeli (dB) zakresu dynamicznego i -115dB współczynnika zawartości harmonicznych + szumu (Total Harmonic Distortion + Noise, THD + N). Samo urządzenie ma zaś dodatkowo wsparcie dla technologii DTS Headphone:X 2.0, umożliwiającej symulowanie dźwięku przestrzennego w grach.

Co ciekawe, lista zgodności z platformami sprzętowymi obejmuje nie tylko komputery osobiste, ale także PlayStation 4. Dlatego też GameDAC został wyposażony w ekran OLED, dzięki któremu użytkownik może w szybki i intuicyjny sposób dostosować ustawienia słuchawek, bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania: zarządzać korektorem graficznym, włączyć dźwięk przestrzenny, zmienić kolor podświetlenia i kontrolować balans funkcji ChatMix (dźwięk z gry i czat głosowy). Przy czym w przypadku pecetów dokładnie te same czynności można wykonać także z poziomu aplikacji sterującej SteelSeries Engine.

SteelSeries Arctis Pro

W chwili, gdy piszę te słowa, GameDAC jest już dostępny do zakupu poprzez oficjalną stronę internetową. Cenę akcesorium ustalono na 149,90 euro, co przekłada się na niespełna 645 złotych.

bErFKqXr

Nowe Arctis 3, 5 oraz 7

Korzystając z okazji, producent postanowił pochwalić się również nowymi, a właściwie odświeżonymi słuchawkami Arctis 3, 5 oraz 7. Są to rzekomo usprawnione wersje dotychczasowych modeli z tych serii. Jak deklaruje SteelSeries, nowe wersje posiadają najlepsze funkcje starszej wersji Arctis, w tym mikrofon ClearCast z certyfikatem Discord i przetworniki dźwięku S1, ale dodano do nich specjalną piankę, która ma poprawić komfort użytkowania. Ponadto wygląd Arctis 7 zmodyfikowano tak, aby nawiązywał do topowych Arctis Pro, a wszystkie wersje, jednakowo, okraszono wspomnianą powyżej technologią DTS Headphone:X 2.0. Z czego dźwięk przestrzenny otrzymają także starsze Arctis 5 oraz 7, za sprawą aktualizacji oprogramowania. Ceny nowości to, odpowiednio: 99, 129 oraz 179 euro.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bErFKqYn