SteelSeries GameDAC trafia do sprzedaży detalicznej. Pomysł na poprawę dźwięku

SteelSeries GameDAC trafia do sprzedaży detalicznej. Pomysł na poprawę dźwięku

Źródło: SteelSeries
Źródło: SteelSeries
Piotr Urbaniak
28.08.2018 18:14, aktualizacja: 28.08.2018 21:56

Firma SteelSeries poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży detalicznej wzmacniacza słuchawkowego GameDAC. Wcześniej to urządzenie dostępne było jedynie w zestawie z headsetem Arctis Pro, a niestandardowy interfejs uniemożliwiał jego wykorzystanie z innym osprzętem audio.

GameDAC bazuje na układzie ESS SABRE 9018, który obecnie stosowany jest w bardzo wielu kompaktowych przetwornikach C/A. Układ ten, jak deklaruje producent, zapewnia 121 decybeli (dB) zakresu dynamicznego i -115dB współczynnika zawartości harmonicznych + szumu (Total Harmonic Distortion + Noise, THD + N). Samo urządzenie ma zaś dodatkowo wsparcie dla technologii DTS Headphone:X 2.0, umożliwiającej symulowanie dźwięku przestrzennego w grach.

Co ciekawe, lista zgodności z platformami sprzętowymi obejmuje nie tylko komputery osobiste, ale także PlayStation 4. Dlatego też GameDAC został wyposażony w ekran OLED, dzięki któremu użytkownik może w szybki i intuicyjny sposób dostosować ustawienia słuchawek, bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania: zarządzać korektorem graficznym, włączyć dźwięk przestrzenny, zmienić kolor podświetlenia i kontrolować balans funkcji ChatMix (dźwięk z gry i czat głosowy). Przy czym w przypadku pecetów dokładnie te same czynności można wykonać także z poziomu aplikacji sterującej SteelSeries Engine.

SteelSeries Arctis Pro

W chwili, gdy piszę te słowa, GameDAC jest już dostępny do zakupu poprzez oficjalną stronę internetową. Cenę akcesorium ustalono na 149,90 euro, co przekłada się na niespełna 645 złotych.

Nowe Arctis 3, 5 oraz 7

Korzystając z okazji, producent postanowił pochwalić się również nowymi, a właściwie odświeżonymi słuchawkami Arctis 3, 5 oraz 7. Są to rzekomo usprawnione wersje dotychczasowych modeli z tych serii. Jak deklaruje SteelSeries, nowe wersje posiadają najlepsze funkcje starszej wersji Arctis, w tym mikrofon ClearCast z certyfikatem Discord i przetworniki dźwięku S1, ale dodano do nich specjalną piankę, która ma poprawić komfort użytkowania. Ponadto wygląd Arctis 7 zmodyfikowano tak, aby nawiązywał do topowych Arctis Pro, a wszystkie wersje, jednakowo, okraszono wspomnianą powyżej technologią DTS Headphone:X 2.0. Z czego dźwięk przestrzenny otrzymają także starsze Arctis 5 oraz 7, za sprawą aktualizacji oprogramowania. Ceny nowości to, odpowiednio: 99, 129 oraz 179 euro.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)