SteelSeries Siberia v2 for PS3 uchem gracza

SteelSeries Siberia v2 for PS3 uchem gracza

SteelSeries Siberia v2 for PS3 uchem gracza
Dominik Dałek
01.09.2011 17:53, aktualizacja: 23.11.2011 11:44

Przez lata ewoluowałem z gracza pecetowego, do gracza konsolowego (część z Was powie, że dewoluowałem – niech i tak będzie). Kiedy jeszcze garbiłem się z myszką w ręce przed biurkiem z komputerem, izolowanie się od świata przy pomocy słuchawek było dla mnie rzeczą naturalną. Przeskakując na kanapę, grając z padem w rękach, nie wyobrażałem sobie wygodnego grania w słuchawkach. Aż do teraz, a to za sprawą SteelSeries Siberia V2 for PS3.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Wbrew nazwie nie jest to zestaw współpracujący wyłącznie z konsolą PlayStation 3 – sprawdzi się nieźle jako headset do rozmów głosowych przez Skype, jak i zestaw słuchawkowy dla konsoli Xbox 360. Jest to szczególnie przyjemna właściwość, jeśli weźmie się pod uwagę, że konsole oddzielają audio pochodzące z gry (muzykę, głosy postaci), od tego z rozmów głosowych między znajomymi grającymi online. Siberia V2 radzi sobie z tym rozszczepieniem dźwięku w dosyć szczególny sposób: słuchawki dostarczone są z trzymetrowym kablem zaopatrzonym w… sprzętowy mikser dwukanałowy, ochrzczony LiveMix. Pozwala on na włączanie i wyłączanie mikrofonu oraz ustawianie niezależnej głośności dla obu źródeł dźwięku. Sam mikrofon sprawdza się doskonale w rejestrowaniu głosu, a słuchawki oferują wystarczającą do typowych zastosowań headsetu rozpiętość dźwięków (18 - 28000 Hz). Wysoka jakość wykorzystanych komponentów słyszalna jest szczególnie w zakresie basów, które są soczyste i doskonale budują atmosferę podczas gry.

Wykonanie nie pozostawia wiele do życzenia – miejsca łączenia kabli sprawiają wrażenie wytrzymałych i nie powinniśmy szybko doświadczyć naderwanych styków czy widocznych przewodów. To samo tyczy się samych słuchawek, które są dobrze spasowane i nie skrzypią. Wyjątkiem jest tutaj dostosowująca się do geometrii głowy miękka opaska poniżej pałąka słuchawek, która ma tendencję do lekkiego skrzypienia, jeśli dużo wiercimy głową podczas gry. Nie jest to jednak dostrzegalne w ferworze wirtualnej walki, głównie dzięki dosyć ciasnemu dopasowaniu zestawu do głowy, co doskonale izoluje gracza od dźwięków z zewnątrz.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Dla kogo jest to rozwiązanie? Dla każdego, kto gra online (zarówno często, jak i sporadycznie), szczególnie nocą, kiedy spokój sąsiadów, żony czy dzieci nie powinien być zakłócany. Sprawdza się zarówno z PlayStation 3 jak i z Xboksem 360 i oferuje świetną opcję miksowania strumieni audio, okupioną jedynie kilkoma dodatkowymi kablami, które należy połączyć z konsolą (i kontrolerem w przypadku konsoli Microsoftu). Co ważne headset dostarczony jest z pokaźną baterią przejściówek, które powinny zaspokoić potrzeby większości zestawów AV wykorzystywanych przez graczy.

Czy warto zainwestować pieniądze w Siberia V2 for PS3? Jeśli 400 zł nie stanowi problemu, a komfort grania na konsoli w słuchawkach jest pożądany, zdecydowanie warto zaopatrzyć się w ten zestaw oferowany przez SteelSeries. Będą to dobrze wydane pieniądze na kompletny, funkcjonalny kawałek sprzętu, który zadowoli każdego, nawet wymagającego gracza.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)