Steve Jobs ostro krytykuje Google i Adobe

Steve Jobs ostro krytykuje Google i Adobe

Redakcja
01.02.2010 12:02

Kilka dni po konferencji prasowej zapowiadającej premierę iPada, Steve Jobs spotkał się ze swoimi pracownikami, by odpowiedzieć na najbardziej naglące pytania dotyczące przyszłości oraz strategii prowadzonej przez niego firmy. Interesujące mogą się wydać opinie szefa Apple dotyczące Google oraz Adobe.

O dość negatywnych słowach jakie padły pod adresem firmy z Mountain View podczas spotkania w Cupertino poinformował serwis Wired. Jobs miał powiedzieć, że firma Google wkroczyła na rynek telefonów komórkowych w celu wyeliminowania iPhone'a. Szef Apple stekiem bzdur nazwał również oficjalne, pokojowe nastawienie producenta urządzenia Nexus One (słynne motto: "Don't be evil").

W dość ostrych słowach Jobs odniósł się też do działań Adobe stwierdzając, że firma ta ma potencjał, by tworzyć naprawdę wartościowe rzeczy jednak tego nie robi. Dodał również, że nic nie jest tam wykonywane z takim podejściem jak w Apple. Jobs zadeklarował, że nie zamierza wspierać technologii Flash, ponieważ zawiera ona zbyt wiele niedoróbek. Jego zdaniem spora część błędów na Makach spowodowana jest właśnie Flashem i już niedługo użytkownicy przesiądą się na HTML5.

Trzeba przyznać, że słowa te mogą robić wrażenie. Warto jednak pamiętać, że przytoczone wypowiedzi pochodzą z relacji pojedynczych osób jakie wzięły udział w spotkaniu w Cupertino i oczywiście nie zostały w żaden sposób autoryzowane przez szefa Apple. O tym, jakie w istocie będzie podejście Jobsa do Adobe czy Google przekonamy się w przeciągu najbliższych kilku miesięcy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)