Steve Jobs zostanie upamiętniony pomnikiem. Stanie pośród największych legend Ameryki

Steve Jobs znajdzie się pośród legend Ameryki /fot. GettyImages
Steve Jobs znajdzie się pośród legend Ameryki /fot. GettyImages
Arkadiusz Stando

19.01.2021 14:09, aktual.: 06.03.2024 21:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Steve Jobs zostanie upamiętniony w Narodowym Ogrodzie Bohaterów Amerykańskich. Wczoraj udostępniono dokumenty zawierające listę setek nazwisk, które otrzymają w nim pomnik.

Pośród kilkuset "legend z przeszłości Ameryki" znajdzie się Steve Jobs, współzałożyciel jednej z największych firm informatycznych w historii świata. W ubiegłym roku wartość Apple urosła o około bilion dolarów, co oznacza wzrost w skali roku o 80,87 proc. W tym roku przedsiębiorstwo również zaliczyło spore wzrosty na giełdzie.

Niewątpliwie Steve Jobs dla Amerykanów jest legendą. Jego kariera, życiorys i podejście do życia były wyjątkowe. Z wielu względów jego pomnik stanie w Narodowym Ogrodzie Bohaterów Amerykańskich. Oprócz Jobsa, w parku znajdą się takie osobistości jak Emily Dickinson, Walt Disney, Aretha Franklin, Jesse Owens, Miles Davis, Rosa Parks, Nikola Tesla, John Wayne, Martin Luther King Jr. a także kilku byłych prezydentów Stanów Zjednoczonych.

"Każda osoba została wybrana ze względu na ucieleśnienie amerykańskiego ducha odwagi i buntu, doskonałości i przygody, odwagi i pewności siebie, lojalności i miłości. Zdumiewając świat samą siłą swojego przykładu, każdy z nich wniósł nieodzowny wkład w szlachetną historię Ameryki, której najlepsze rozdziały dopiero nadejdą" - czytamy we fragmencie oświadczenia opublikowanego na stronie Białego Domu.

Narodowy Ogród Bohaterów Amerykańskich zostanie zbudowany na mocy rozporządzenia Donalda Trumpa wydanego 3 lipca 2020 roku. Według terminu opublikowanego w komunikacie, park ma zostać ukończony do 4 lipca 2026 roku. Pełną listę nazwisk uwzględnionych jako legendy przeszłości Ameryki można znaleźć tutaj.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)