Streamerzy zmieniają twarze. Tak wygląda deepfake w czasie rzeczywistym

Streamerzy zmieniają twarze. Tak wygląda deepfake w czasie rzeczywistym

Streamerzy zmieniają twarze. Tak wygląda deepfake w czasie rzeczywistym
Konrad Siwik
13.09.2021 20:18

Obserwowanie jak rozwija się deepfake, jest niezwykle fascynujące. Tym razem streamerzy przejmują tę technologię i zmieniają swoje twarze w czasie rzeczywistym.

Deepfake Obecnie pozwala firmom tworzyć klony reklamowe, jak to miało miejsce w przypadku Bruce’a Willisa, wcielać się w ulubionych aktorów takich jak Tom Cruise, czy udawać atrakcyjne młode kobiety. Teraz streamerzy używają nowego oprogramowania deepfake, aby zmieniać swoje oblicze w czasie rzeczywistym.

DeepFaceLive to oprogramowanie AI z otwartym kodem źródłowym, które może przekształcić każdą twarz w kogoś innego na platformach wideokonferencyjnych i streamingowych. Jak podaje serwis The Daily Dot, został on stworzony przez programistę znanego w sieci jako Iperov.

Rosyjski YouTuber Vladislav Pedro powiedział, że streamerzy już zaczęli używać tego narzędzia na stronach takich jak Twitch. "DeepFaceLive ma ogromny potencjał" – powiedział Pedro w rozmowie z serwisem, dodając, że oprogramowanie może być wykorzystywane zarówno przez streamerów, jak i twórców wszelkich innych treści medialnych.

Poniżej możecie zobaczyć, jak DeepFaceLive wygląda w praktyce.

Choć deepfake z jednej strony zapewnia świetną zabawę streamerom i im fanom, z drugiej rodzi mnóstwo niepożądanych implikacji. W końcu narzędzie, które pozwala wyglądać jak ktokolwiek inny, może być niezwykle niebezpieczne w niepowołanych rękach. Tak uważa Henry Adjer szef komunikacji i analizy badań w firmie technologicznej AI Deeptrace, który podzielił się swoją opinią z serwisem The Daily Dot.

"Wielu będzie postrzegać DeepFaceLive jako zabawne narzędzie do livestreamingu na Twitchu lub absurdalnych filmów na TikToku, ale moje badania nad deepfakiem konsekwentnie wykazały, że jest wielu innych, którzy będą chcieli go nadużywać".

Henry AdjerHenry AdjerSzef komunikacji i analizy badań w firmie technologicznej AI Deeptrace

Zdaniem eksperta niepożądane wykorzystywanie technologii deepfake może obejmować podawanie się za celebrytów bez ich zgody, a także biometryczny spoofingu, polegający na oszukiwaniu systemów rozpoznawania twarzy i wykrywania tożsamości.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)