r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Sublime Text 3.0 (Build 3143)

Strona główna Windows Programowanie Edytory dla programistów
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Sublime Text to niewielki, wieloplatformowy i oferujący bogatą funkcjonalność edytor tekstu, który kierowany jest w głównej mierze do programistów ceniących sobie proste oraz wygodne narzędzia pracy.

Aplikacja stworzona została od podstaw w języku C++ i Python z dużym naciskiem na szybkość działania oraz wygodę pracy. Skupia ona w sobie wszystkie niezbędne funkcje, pozwalające programiście sprawnie pisać i edytować pliki z kodem źródłowym. Istotną zaletą Sublime Text są rozbudowane możliwości konfiguracji i dostosowywania poszczególnych elementów edytora do indywidualnych preferencji użytkownika. Może on także pisać własne pluginy oraz makra, które dodatkowo rozszerzą możliwości programu, a także usprawnią wykonywanie określonych zadań.

Aplikacja wyposażona została w mechanizm kolorowania składni najpopularniejszych języków programowania - C, C++, C#, CSS, D, Erland, HTML, Groovy, Haskell, Java, JavaScript, LaTeX, Lisp, Lua, Markdown, Matlab, OCaml, Perl, PHP, Python, R, Ruby, SQL, Tcl, XML. Nie mogło zabrakło w niej również mechanizmu kart, pozwalającego na pracę z wieloma plikami jednocześnie, funkcji autozapisu, wyszukiwania i zastępowania z wykorzystaniem wyrażeń regularnych, autouzupełniania składni, parowania nawiasów, automatyzacji ostatnio wykonywanych czynności czy sprawdzania pisowni. Sublime Text obsługuje skróty klawiszowe, usprawniające wykonywanie często powtarzających się operacji.

Interfejs Sublime Text jest minimalistyczny i cała możliwa przestrzeń w oknie edytora przeznaczona została na wyświetlanie tekstu lub kodu źródłowego. Dużym udogodnieniem dla użytkownika jest niewielki graficzny podgląd (mapa) całej zawartości otwartego pliku, dający możliwość sprawnego przemieszczania się po jego zawartości. Aplikacja oferuje zestaw kilkunastu schematów kolorystycznych, pozwalających wygodnie dostosowywać kolorystykę edytora do naszych upodobań. Możliwa jest również praca w trybie pełnoekranowym.

Uwaga!

  1. Wersja testowa nie posiada ograniczeń czasowych i oferuje pełną funkcjonalność programu. Twórca na swojej stronie internetowej zaznacza, że Sublime Text w wersji niezarejestrowanej przeznaczony jest do testów, zachęcając użytkowników do zakupu licencji.
  2. Do pobrania dostępna jest również wersja portable, nie wymagająca instalacji w systemie i gotowa do użycia tuż po ściągnięciu.
© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Sublime Text 3: to już koniec bety, oto pierwsze wydanie stabilne

93
14.09.2017  •  Oskar Ziomek

Jeden z chętniej wybieranych edytorów plików przez programistów, Sublime Text doczekał się sporej aktualizacji. Udostępniona została właśnie stabilna wersja oznaczona numerem 3. Względem poprzedniego wydania, program ma być lepszy dosłownie pod każdym względem, jeszcze bardziej ułatwiając codzienną pracę osób związanych z kodem. Wszystkich zmian rzeczywiście jest mnóstwo i dotyczą praktycznie każdego aspektu aplikacji, począwszy od wyglądu, na funkcjonowaniu i wydajności kończąc. To, co może być zauważalne dla użytkowników już w pierwszej chwili to nowa ikona i kolorystyka interfejsu.…

Citrio, Monosnap, TextMate, InkHunter i Blown Away – najciekawsze aplikacje tygodnia

15
09.04.2016  •  Anna Rymsza

Koniec tygodnia zbliża się wielkimi krokami, więc zapraszam Was do przejrzenia listy najciekawszych nowości z naszej bazy programów i aplikacji mobilnych. Citrio Citrio to szybka i lekka przeglądarka stron internetowych, bazująca na otwartym Chromium i pozornie podobna do Chromea. Ma nawet możliwość integracji z kontem Google i pozwala instalować te same rozszerzenia, co Chrome. Ma jednak kilka dodatkowych możliwości – pozwala pobierać filmy z wielu serwisów, ma zaawansowanego menedżera pobierania i klienta sieci BitTorrent. Najważniejsze jest jednak to, że Citrio w pełni szanuje…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #21 24.01.2018 20:27

80$, tyle kosztuje, warto to kupic dla średnio zaawansowanego w html i css? prosze o odpowiedź profesjonalistów

szusztof   4 #20 18.05.2017 13:31

Dla mnie jest super, od początku używania go polubiłem.

kaz12   3 #19 28.05.2015 23:52

@Anissa: Jak dla mnie open source panie wygrywa wszystko.

Anissa   4 #18 27.05.2015 13:56

Bardzo dobry jak nie najlepszy edytor programistyczny dla okienek. Po przyzwyczajeniu i przestawieniu paru nawyków dużo wygodniejszy niż np. ikonkowy Notepad++. Osobiście pracuję na wersji x64 rozwojowej 3.3083. Polecam spróbować, bo im dłużej się na nim pracuje i poznaje setki jego fantastycznych dodatków, tym bardziej nie chce się wracać do swojego poprzedniego narzędzia. Ja już się do niego przekonałam ;-)

@kaz12 A co do Atoma... Próbowałam, ale przy Sublime Text pod okienkami, to nie przymierzając przysłowiowa mucha w smole. Może i wszechstronny, ale CofeeScript zdecydowanie mu nie służy.

Autor edytował komentarz.
kaz12   3 #17 24.05.2015 14:17

A ja się pytam kiedy będzie Atom na stronie który zjada notepad++ oraz sublime.

Stefaneek   1 #16 15.05.2014 15:33

Może być, ale woje RJ text :)

gregory003   6 #15 25.03.2014 11:37

@lolex89
Żartujesz chyba? Notepad++ to przy tym przeciążony kombajn - do wszystkiego i do niczego. Tyle lat rozwoju Notepad++ i nawet nie ma w standardzie autotabulacji składni czy podpowiadania wyrażeń (a z tym kod pisze się dużo szybciej i przyjemniej).
Poza tym da się Sublime zintegrować z kompilotorem i w ten sposób otrzymamy niewielkie, ale wygodne IDE.

foreste   17 #14 20.03.2014 11:42

Czyli rozumiejąc uwage dot licecji jak nie wykupić mozna zaliczyć status pirate user , jesli pisze się programy użytku private ?

Autor edytował komentarz.
c7s   3 #13 16.02.2014 18:16

Świetny edytor, używam Notepada oraz Sublime i jestem w stanie powiedzieć, że oba programy są warte uwagi.
Mapa kodu, to naprawdę dobry pomysł. Korzystam z Sublime kilka dni i dotychczas nie mam żadnych problemów.

jacko1998   4 #12 28.06.2013 17:04

Po zainstalowani kilku dodatkow jest swietny. Np. napisze div klikne tab i mam tag div otwarty i zamkniety . O wiele szybciej sie na nim pracuje. [sory, ale pisze z niemieckiej klawy üöä]

Autor edytował komentarz.
  #11 16.06.2013 14:01

Ludzie lubią nowości, nowe spojrzenie, choć minimalna zmiana schematów myślowych może być rozbudzająca.

  #10 13.06.2013 07:29

Zgadzam się, to wynalezienie koła na nowo. Notepad++ wystarcza w zupełności.

  #9 21.05.2013 09:27

xartix,
paczkę do pascala znajdziesz tutaj: https://github.com/gronostajo/sublime-pascal/zipball/master

  #8 06.04.2013 19:48

Brak Pascala... seriously?

  #7 11.02.2013 12:51

Świetny edytor,o niebo lepszy od notepad++.Brawa dla autora :)

  #6 05.12.2012 11:53

Program całkiem fajny, przyjazny użytkownikowi. Brakuje jednak wersji polskojęzycznej, a i z obsługą polskich znaków miał problem - gdy otworzyłem nim stronę, zamiast polskich znaków miał znaki z innych języków, a po wybraniu opcji "Reopen with encoding ISO 8859-2" wyskoczył błąd "Not all characters are represantable in Central European". Z żadnym innym edytorem nie było takich problemów, a korzystałem (przez dłuższy czas) z trzech i sprawdzałem chyba z 10.

Druga sprawa schematy kolorów edytora - nie można ich dowolnie modyfikować z poziomu menu, jak ma to miejsce w bardzo wielu edytorach (trzeba wyedytować pliki w folderze "Color Scheme"), a nawet wybierać przewijając kółkiem myszy z listy rozwijalnej, jak w Notepadzie++, tylko trzeba rozwijać z menu, submenu i sprawdzać każdy po kolei - strasznie to upierdliwe.

  #5 16.10.2012 19:17

Najlepszy edytor z jakim miałem przyjemność pracować. Warto wykupić licencję w wspomóc autora bo odwalił kawał naprawdę dobrej roboty.

  #4 14.10.2012 08:36

Funkcjonalnie cudo, ale nieco powolny.

seq   4 #3 13.10.2012 14:45

zdecydowanie najlepszy, używałem Notepad++, kilka miesięcy wcześniej "przesiadłem się" na Sublime Text i jest zdecydowanie lepszy...

w końcu znalazł się na DP :)

Autor edytował komentarz.
iluzion   5 #2 12.10.2012 20:54

@JoachimLevel

Notepad++ przy nim to muzealny zabytek. Sublime Text to zupełnie nowa jakość wśród edytorów. No i jest multiplatformowy.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.