Sublime Text Sublime Text 3.2.2 (Build 3211)

Strona główna Windows Programowanie Edytory dla programistów
Pobierz progr​am
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Sublime Text to niewielki, wieloplatformowy i oferujący bogatą funkcjonalność edytor tekstu, który kierowany jest w głównej mierze do programistów ceniących sobie proste oraz wygodne narzędzia pracy.

Aplikacja stworzona została od podstaw w języku C++ i Python z dużym naciskiem na szybkość działania oraz wygodę pracy. Skupia ona w sobie wszystkie niezbędne funkcje, pozwalające programiście sprawnie pisać i edytować pliki z kodem źródłowym. Istotną zaletą Sublime Text są rozbudowane możliwości konfiguracji i dostosowywania poszczególnych elementów edytora do indywidualnych preferencji użytkownika. Może on także pisać własne pluginy oraz makra, które dodatkowo rozszerzą możliwości programu, a także usprawnią wykonywanie określonych zadań.

Aplikacja wyposażona została w mechanizm kolorowania składni najpopularniejszych języków programowania - C, C++, C#, CSS, D, Erland, HTML, Groovy, Haskell, Java, JavaScript, LaTeX, Lisp, Lua, Markdown, Matlab, OCaml, Perl, PHP, Python, R, Ruby, SQL, Tcl, XML. Nie mogło zabrakło w niej również mechanizmu kart, pozwalającego na pracę z wieloma plikami jednocześnie, funkcji autozapisu, wyszukiwania i zastępowania z wykorzystaniem wyrażeń regularnych, autouzupełniania składni, parowania nawiasów, automatyzacji ostatnio wykonywanych czynności czy sprawdzania pisowni. Sublime Text obsługuje skróty klawiszowe, usprawniające wykonywanie często powtarzających się operacji.

Interfejs Sublime Text jest minimalistyczny i cała możliwa przestrzeń w oknie edytora przeznaczona została na wyświetlanie tekstu lub kodu źródłowego. Dużym udogodnieniem dla użytkownika jest niewielki graficzny podgląd (mapa) całej zawartości otwartego pliku, dający możliwość sprawnego przemieszczania się po jego zawartości. Aplikacja oferuje zestaw kilkunastu schematów kolorystycznych, pozwalających wygodnie dostosowywać kolorystykę edytora do naszych upodobań. Możliwa jest również praca w trybie pełnoekranowym.

Uwaga!

  1. Wersja testowa nie posiada ograniczeń czasowych i oferuje pełną funkcjonalność programu. Twórca na swojej stronie internetowej zaznacza, że Sublime Text w wersji niezarejestrowanej przeznaczony jest do testów, zachęcając użytkowników do zakupu licencji.
  2. Do pobrania dostępna jest również wersja portable, nie wymagająca instalacji w systemie i gotowa do użycia tuż po ściągnięciu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!