Sugestia UOKiK-u pomogła? Cyfrowy Polsat zwraca pieniądze za slajdy z Euro 2016

Sugestia UOKiK-u pomogła? Cyfrowy Polsat zwraca pieniądze za slajdy z Euro 2016

29.06.2016 11:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Są rekompensaty dla wszystkich tych użytkowników platformyipla, którzy zamiast meczów Euro 2016 w wysokiej rozdzielczościmieli przyjemność zobaczyć pokaz slajdów z meczy w rozdzielczościraczej niskiej. Po tym, jak w sprawie niekorzystniedla Cyfrowego Polsatu wypowiedział się UOKiK, firma p. Solorza-Żakazdecydowała się oddać pieniądze.

Wielu spośród tych, którzy zapłacili za pakiet dostępowy doEuro 2016 na ipli, a następnie doświadczyli problemów technicznychz odbiorem transmisji w Internecie, wystąpiło z oficjalnąreklamacją do operatora. Z informacji, jakie pojawiały się naWykopie i na stronach Facebooka wynika, że w odpowiedzi nareklamacje w większości wypadków Cyfrowy Polsat winę zrzucał najakość łączy, ale zarazem proponował rekompensatę.

Do wyboru była rezygnacja z dostępu do Polsat Sport 2 HD iPolsat Sport 3 HD przez iplę i zwrot pełnej wartości pakietudostępowego do Euro 2016, albo też 30 dni darmowego dostępu dopakietu ipla sport (oferowanego normalnie w cenie od 19,90 zł).Domyślnie uznawano, że jeśli składający reklamację nie odpowiena tę propozycję w ciągu doby, otrzyma zwrot pieniędzy za pakietdostępowy.

Cyfrowy Polsat nie chce mówić, ilu użytkownikom w ten sposóbzwrócił pieniądze, ani nawet ilu widzów zgłosiło problemytechniczne. Zasłania się tajemnicą handlową. Na pewno jednak niebyła to duża liczba w porównaniu do ponad 400 tysięcy osób,które pakiet dostępowy do Euro 2016 wykupiły. Można więcpowiedzieć, że na sprzedaży ponad swoje techniczne możliwościCyfrowy Polsat wyszedł świetnie – normalnie ipla nie notuje nawetjednej czwartej takiego ruchu, jaki towarzyszył kluczowym meczompiłkarskich Mistrzostw Europy.

Zapewne działania Cyfrowego Polsatu wobec klientów wpłyną nadecyzję UOKiK-u w tej sprawie i sprawa rozejdzie się po kościach.Naszym zdaniem najlepsze rozwiązanie w tej kwestii znalazłASZdziennik.pl, który dwa tygodnie temu pisał o płaceniu zastreaming banknotami w jakości zgodnej z jakością wideo na ipli.Banknoty są tak rozpikselowane, że księgowi nie wiedzą, czy topieniądze, czy nasz stream – żalił się wówczas anonimowy zmyślonypracownik Cyfrowego Polsatu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)