Sukces antypiratów? Najpopularniejsze repozytorium Kodi zniknęło na dobre

Sukces antypiratów? Najpopularniejsze repozytorium Kodi zniknęło na dobre

19.06.2017 12:24, aktual.: 19.06.2017 14:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tvaddons.ag zdobyło w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcymiliony nowych użytkowników. Wszystko to za sprawą rosnącejpopularności wzbogaconego w pirackie wtyczki odtwarzacza Kodi jakowygodnej alternatywy dla filmów i seriali pobieranych za pomocąBitTorrenta. Setki takich wtyczek do streamingu, rozwijanych przezniekomercyjnie działających programistów i przechowywanych wrepozytorium Tvaddons.ag sprawiło, że serwis ten stał sięostatnio solą w oku organizacji antypirackich. A dziś go już niema – czyżby wielki sukces antypiratów?

Niedawno głośno było o zlikwidowaniupopularnych w Izraelu pirackich repozytoriów wtyczek Kodi, późniejsamo TVaddons.ag zaczęło mieć problemy, gdy amerykańska siećsatelitarna Dish Network wniosła do sądu w Teksasie pozew przeciwkotwórcom wtyczki ZemTV, przechowywanej właśnie w tym repozytorium.

Tymczasem w zeszłym tygodniu domena TVaddons.ag przestała sięrozwiązywać, przestała też działać wtyczka–instalator Indigo,która kilkoma kliknięciami zamieniała Kodi w centrummultimedialnego piractwa, jak również adresy pocztowewykorzystywane przez serwis. Napisaliśmy w tej sprawie do registraraUniregistry.com – ale odpowiedzi do tej pory nie uzyskaliśmy.TVaddons.ag po prostu wyparowało z sieci.

O tym, że nie jest to zwykły błąd techniczny, świadczy teżzniknięcie serwisu z social media. Bardzo aktywny profilna Facebooku przestał istnieć. Konto na Twitterze przeszło wstan ukrycia. Internaucinie bardzo wiedzą, co z tym robić – nagle z sieci zniknęła bazaniemal półtora tysiąca wtyczek do Kodi. Nie będzie więcej ichaktualizacji, a to oznacza, że z czasem przestaną działać, gdyzmienią się źródła ich streamingów.

Póki co na zamieszaniu korzystają SuperRepo.org i Simply Caz Repo –zapewne do czasu, aż zainteresowanie użytkowników nie przełożysię na zainteresowanie antypiratów. A co, gdy wszystkie publicznerepozytoria znikną? Wtedy zapewne przyjdzie czas na samo Kodi. Co bybowiem jego deweloperzy nie mówili, w obecnej postaci w ogromnymstopniu ułatwia dostęp do nielegalnie rozpowszechnianych treści.

Zainteresowanych wypróbowaniem odtwarzacza Kodi (z legalnymi wtyczkami oczywiście) zapraszamy do naszej bazy oprogramowania.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)