Sukces antypiratów? Najpopularniejsze repozytorium Kodi zniknęło na dobre

Sukces antypiratów? Najpopularniejsze repozytorium Kodi zniknęło na dobre19.06.2017 12:24
Sukces antypiratów? Najpopularniejsze repozytorium Kodi zniknęło na dobre

Tvaddons.ag zdobyło w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcymiliony nowych użytkowników. Wszystko to za sprawą rosnącejpopularności wzbogaconego w pirackie wtyczki odtwarzacza Kodi jakowygodnej alternatywy dla filmów i seriali pobieranych za pomocąBitTorrenta. Setki takich wtyczek do streamingu, rozwijanych przezniekomercyjnie działających programistów i przechowywanych wrepozytorium Tvaddons.ag sprawiło, że serwis ten stał sięostatnio solą w oku organizacji antypirackich. A dziś go już niema – czyżby wielki sukces antypiratów?

Niedawno głośno było o zlikwidowaniupopularnych w Izraelu pirackich repozytoriów wtyczek Kodi, późniejsamo TVaddons.ag zaczęło mieć problemy, gdy amerykańska siećsatelitarna Dish Network wniosła do sądu w Teksasie pozew przeciwkotwórcom wtyczki ZemTV, przechowywanej właśnie w tym repozytorium.

Tymczasem w zeszłym tygodniu domena TVaddons.ag przestała sięrozwiązywać, przestała też działać wtyczka–instalator Indigo,która kilkoma kliknięciami zamieniała Kodi w centrummultimedialnego piractwa, jak również adresy pocztowewykorzystywane przez serwis. Napisaliśmy w tej sprawie do registraraUniregistry.com – ale odpowiedzi do tej pory nie uzyskaliśmy.TVaddons.ag po prostu wyparowało z sieci.

O tym, że nie jest to zwykły błąd techniczny, świadczy teżzniknięcie serwisu z social media. Bardzo aktywny profilna Facebooku przestał istnieć. Konto na Twitterze przeszło wstan ukrycia. Internaucinie bardzo wiedzą, co z tym robić – nagle z sieci zniknęła bazaniemal półtora tysiąca wtyczek do Kodi. Nie będzie więcej ichaktualizacji, a to oznacza, że z czasem przestaną działać, gdyzmienią się źródła ich streamingów.

Póki co na zamieszaniu korzystają SuperRepo.org i Simply Caz Repo –zapewne do czasu, aż zainteresowanie użytkowników nie przełożysię na zainteresowanie antypiratów. A co, gdy wszystkie publicznerepozytoria znikną? Wtedy zapewne przyjdzie czas na samo Kodi. Co bybowiem jego deweloperzy nie mówili, w obecnej postaci w ogromnymstopniu ułatwia dostęp do nielegalnie rozpowszechnianych treści.

Zainteresowanych wypróbowaniem odtwarzacza Kodi (z legalnymi wtyczkami oczywiście) zapraszamy do naszej bazy oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)