Super Fiszki, Nauka słówek – szybka nauka języków na smartfonie

E-learning z depositphotos
E-learning z depositphotos
Oskar Ziomek

05.03.2018 20:10, aktual.: 06.03.2018 15:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Są aktywności, na które w życiu nigdy nie jest za późno. Jedną z nich bez wątpienia jest nauka nowych umiejętności, w tym języków obcych. W nowoczesnym świecie z pomocą przychodzi tu oczywiście technologia. Zamiast przeglądać książki i tradycyjne, papierowe fiszki, skorzystać można z licznych aplikacji na smartfony, które pomogą w nauce nowych słówek. Tym razem jako aplikację tygodnia polecamy więc fiszki na Androida: Super Fiszki, Nauka słówek, które przydadzą się przede wszystkim podczas nauki języków, ale nie tylko.

W programie możemy tworzyć nowe zestawy samodzielnie lub skorzystać z gotowych do pobrania. W ten sposób uczyć się można wielu języków lub materiału z konkretnej dziedziny. W parze z językiem polskim znajdziemy tu między innymi angielski, niemiecki, francuski, rosyjski, szwedzki, japoński, grecki oraz arabski. W każdej z wybranych par dostępne są inne kategorie fiszek. I tak na przykład, gdy zdecydujemy się uczyć języka angielskiego, możemy z bazy pobrać fiszki dotyczące między innymi historii, rodziny, przemysłu, elektroniki czy części ciała.

Zamiast tworzyć fiszki samemu, wiele przykładów można pobrać z bazy.
Zamiast tworzyć fiszki samemu, wiele przykładów można pobrać z bazy.

Korzystanie z gotowych fiszek nie jest jednak jedyną możliwością. Nowe zestawy i konkretne fiszki można tu również tworzyć samemu, choć naturalnie wiąże się to z koniecznością poświęcenia na konfigurację dodatkowego czasu. Dzięki temu możemy jednak stworzyć listę słówek nietypowych, z dziedziny, która nas interesuje, a później bez większego problemu przyswajać je na przykład podczas podróżowania komunikacją miejską. Dzięki możliwości samodzielnego tworzenia fiszek możemy również uczyć się innych zagadnień w obrębie danego języka, na przykład jednostek fizycznych tworząc pary wielkość fizyczna/jednostka.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Kiedy gotowi jesteśmy rozpocząć naukę i wybraliśmy już interesującą kategorię lub stworzyliśmy własną, już na pierwszym kroku konieczne będzie wybranie trybu, w jakim chcemy z aplikacji korzystać. Do wyboru są trzy: nauka, test oraz gra. Jak nietrudno się domyślić, jeśli dopiero zaczynamy, najrozsądniej będzie zacząć od nauki. To tryb, w którym na ekranie wyświetlany jest wyraz w języku obcym, a użytkownik ma szansę podać jego tłumaczenie (wpisać ręcznie lub wypowiedzieć). Nie jest to jednak konieczne: skorzystać można z podpowiedzi lub nawet wyświetlić odpowiednie tłumaczenie.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Na koniec zgodnie ze swoim sumieniem musimy jednak ocenić, czy dane słowo znaliśmy wcześniej, jest nam obce, czy też kojarzymy je, ale mimo to wolelibyśmy je sobie powtórzyć. Na podstawie tych odpowiedzi tworzony będzie harmonogram, zgodnie z którym niektóre słówka będą się pojawiać częściej, jako, że wymagają częstszych powtórek. Szczegóły związane z nadchodzącymi powtórkami można podejrzeć w widoku statystyk.

[join][img=Screenshot_2018-03-05-17-43-01]Nauka to jednak tylko jeden z trybów pracy programu. Dalej do wyboru mamy test, w którym można sprawdzić zdobytą już wiedzę i zweryfikować, czy przyswoiliśmy słówka dostatecznie dobrze oraz gry. Dostępne jest łączenie widocznych na ekranie pojęć w pary lub to samo, ale w sytuacji gdy karty są zakryte (gra memory).

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Warto dodać, że w aplikacji znaleźć można przydatne ustawienia, z których interesujące są te dotyczące kolorów. Program oferuje tryb nocny, co pozwoli uczyć się słówek również w ciemniejszym otoczeniu, bo wówczas tło większości ekranów zmieniane jest na grafitowe (z jasnoszarego). Ciekawostką jest natomiast możliwość ustawienia dowolnego koloru tekstu oraz tła widżetu aplikacji, by dzięki temu dostosować program do własnego gustu lub po prostu dopasować go do tapety pulpitu.

W swojej prostocie obsługi, program może spodobać się wielu osobom. Aplikacja Super Fiszki, Nauka słówek dostępna jest dla systemu Android. Pobrać ją można za pośrednictwem naszego katalogu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)