SuperSU znika ze sklepu z aplikacjami. Skończyła się pewna epoka w historii Androida

SuperSU znika ze sklepu z aplikacjami. Skończyła się pewna epoka w historii Androida

02.10.2018 12:33, aktual.: 02.10.2018 12:54

Android przestaje być systemem dla kochających wolność? Huawei nie zamierza przywrócić możliwości odblokowywania swoich nowych smartfonów. Natomiast jedno z najbardziej znanych narzędzi wykorzystywany przez osoby, które chcą mieć większą władzę nad używanym smartfonem, zniknęło z Google Play.

Prawie kultowe narzędzie SuperSU nie jest już dostępne w sklepie z aplikacjami na Androida. Jak informuje serwis Android Police dokładna przyczyna zniknięcia aplikacji nie jest jeszcze znana. Firma CCMT, obecny właściciel aplikacji SuperSU, nie skomentowała sprawy. Podejrzewa się, że aplikacja mogła zostać usunięta przez Google, ponieważ mogła naruszyć zasady Google Play. Co ciekawe, SuperSU w wersji Pro wciąż jest dostępny w sklepie z aplikacjami. Jednakże bardziej prawdopodobnym wyjaśnieniem wydaje się być, że mamy do czynienia z konsekwencją decyzji podjętej przez twórcę aplikacji.

Decyzja o zakończeniu rozwoju SuperSU została ogłoszona już w maju. Jej autor, znany jako Chainfire, postanowił zakończyć pracę nad aplikacjami dla Androida i zrobić sobie przerwę od programowania dla tego systemu. Wówczas dowiedzieliśmy się, że aplikacja nie będzie już dalej rozwijana i najpewniej zniknie z Google Play.

Fani odblokowanych smartfonów mogą być zaskoczeni oświadczeniem twórcy SuperSU. Przyznał on bowiem że na swoim urządzeniu z Androidem ma odblokowane uprawnienia roota tylko po to, by móc rozwijać aplikacje. Podwyższone uprawnienia nie są mu potrzebne do wygodnego korzystania z systemu i nie wnoszą żadnej dodatkowej wartości. Nie jest także zadowolony z rozwoju Androida, co jeszcze bardziej zniechęca go do dalszego rozwoju oprogramowania na tym systemie.

No cóż, najwyższy czas pożegnać się z SuperSU. Osobom kochającym wolność możemy natomiast polecić projekt Magisk, którego kod jest otwarty, co dobrze wróży na przyszłość. Na szczęście, nie brakuje jeszcze smartfonów, które wciąż umożliwiają rootowanie. Android wciąż jest dobrym wyborem dla osób, które chcą mieć większą kontrolę. Jednakże patrząc na ostatnie zmiany, przyszłość może przynieść koniec tej swobody.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (110)