Surface Laptop 4 już oficjalnie. Prawie 20 godzin bez ładowania

Surface Laptop 4 już oficjalnie. Prawie 20 godzin bez ładowania
Adam Bednarek

14.04.2021 13:20, aktual.: 06.03.2024 21:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft oficjalnie zapowiadając Surface Laptop 4 pamięta, w jakim czasie się znajdujemy. Niektóre nowości są jakby podyktowane pandemią, podobnie jak akcesoria, które gigant zaprezentował.

Surface Laptop 4 dostępny będzie w dwóch rozmiarach: 13,5 ”i 15”. W obu znajdzie się wyświetlacz dotykowy PixelSense 3:2. Do wyboru będzie procesor Intel Core 11. generacji lub AMD Ryzen Mobile z grafiką Radeon Graphics Microsoft Surface Edition (8 rdzeni) oraz 8 GB, 16 GB albo 32 GB pamięci RAM.

Surface Laptop 4: nawet do 19 godzin pracy bez ładowania

Czas pracy zależy rzecz jasna od wybranego wariantu. Microsoft rozpisuje to tak:

wersja 13,5-calowa z AMD Ryzen 5 procesor Microsoft Surface Edition — do 19 godz., wersja 15-calowa z AMD Ryzen 7 procesor Microsoft Surface Edition — do 17,5 godz., wersja 13,5-calowa z Intel Core i5 — do 17 godz., wersja 15-calowa z Intel Core i7 — do 16,5 godz.

Introducing Microsoft Surface Laptop 4

Microsoft zdaje sobie sprawę, że jesteśmy w erze pracy i nauki zdalnych, dlatego wśród zalet nowego Surface'a wymienia kamerkę HD. Ma ona "świetnie" działać nawet przy słabym oświetleniu. Do tego dochodzi zestaw mikrofonów studyjnych "dla bezproblemowej komunikacji z bliskimi lub współpracownikami podczas telekonferencji".

Akcesoria będzie można podłączyć wykorzystując porty USB- C i USB-A, zaś Surface Connect służy do ładowania. W laptopie znajdzie się również tradycyjne gniazdo słuchawkowe.

Wśród ewentualnych zalet Microsoft wymienia jeszcze "duży trackpad" oraz wygodną klawiaturę, w której "optymalny skok i responsywność klawiszy przekładają się na szybsze i bardziej dokładne pisanie".

Obraz

Ceny zaczynają się od 4999 zł. Premierę zaplanowano na 27 kwietnia, ale kupując sprzęt w przedsprzedaży można zgarnąć słuchawki douszne Surface Earbuds.

Microsoft gotowy na pracę hybrydową

W informacji prasowej Microsoft cytuje badania Microsoft Work Trend Index, z których wynika, że ponad 70 proc. pracowników chce, aby hybrydowy tryb pracy był nadal dostępny. Nic więc dziwnego, że gigant zapowiada także akcesoria mające ułatwić wykonywanie obowiązków w domu.

Obok Surface Laptop 4 zapowiedziano również: Microsoft Modern Headsets (zestawy słuchawkowe USB i bezprzewodowe), głośnik Microsoft Modern USB-C ("pomaga lepiej zarządzać spotkaniami Microsoft Teams, także dzięki wydajnemu sterownikowi głośnika, podwójnym mikrofonom oraz intuicyjnym elementom sterującym i wskaźnikom"; w sprzedaży od czerwca) oraz kamerkę Microsoft Modern, która wideo 1080p, HDR i kąt widzenia nawet do 78°, mający pomóc szczególnie w małych pomieszczeniach.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)