Surface skłóci partnerów Microsoftu?

Surface skłóci partnerów Microsoftu?

Marcin Paterek
07.08.2012 14:02

Rynkowy sukces Microsoft Surface może być jeszcze trudniejszy, niż się pierwotnie wydawało. Na jego drodze stoją bowiem nie tylko dwaj główni konkurenci, czyli iPady i tablety z Androidem, ale również producenci sprzętu. Acer jest jednym z krytyków polityki giganta z Redmond.

Przemyślcie to dwa razy. Surface będzie mieć zły wpływ na cały ekosystem, a inni producenci mogą zareagować na to negatywnie. Pomyślcie o tym, bo sprzęt to nie jest coś, w czym jesteście dobrzy — prosi J.T. Wang, szef Acera. Campbell Kan jest bardziej dosadny: Co powinniśmy zrobić, jeśli Microsoft wejdzie na rynek sprzętowy? Kontynuować współpracę czy szukać alternatywy? Jeszcze raz się nad tym zastanówcie.

Microsoft jest świadomy tego zagrożenia. W dokumencie, który w ubiegłym miesiącu koncern złożył przed United States Securities and Exchange Commission, znalazło się ostrzeżenie o prawdopodobnej rywalizacji między Surface a urządzeniami partnerów. Co więcej, Microsoft nie wyklucza, iż zmniejszy to ich zaangażowanie w platformę Windows. Wygląda jednak na to, że jest już za późno na wycofanie się z projektu i firma wystawi kontrahentów na próbę. Surface powinien trafić do sprzedaży równo z Windowsem 8, 26 października.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (66)