Świetne wyświetlacze w nowych flagowcach Samsunga mają swoje wady?

Świetne wyświetlacze w nowych flagowcach Samsunga mają swoje wady?
06.03.2015 16:33
Świetne wyświetlacze w nowych flagowcach Samsunga mają swoje wady?

Nowe flagowe smartfony Samsunga – Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge zostały wyposażone w jedne z najlepszych wyświetlaczy na rynku. Pojawiają się jednak opinie, że ekrany te nie są idealne, występuje w nich problem z czułością dotyku tuż przy krawędziach. Co ciekawe, widoczne jest to bardziej w modelu Galaxy S6, a nie w jego drugiej wersji z zakrzywionym, zachodzącym na krawędzie wyświetlaczem.

Jedną z głośniejszych premier na tegorocznych targach MWC w Barcelonie z pewnością był Samsung Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge z zakrzywionym, zachodzącym na obie boczne krawędzie ekranem. Nowe urządzenia Koreańczyków to spory powiew świeżości, dostaliśmy metalowe ramki oraz tył pokryty szkłem Gorilla Glass 4. Wewnątrz Samsung umieścił swój najnowszy ośmiordzeniowy procesor Exynos i zastosował 5,1-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości Quad HD (2560 × 1440).

Z pierwszych opinii dziennikarzy wynika, że ekran w Samsungu Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge oferuje świetną jakość obrazu i jest jednym z najlepszych na rynku. Jednak nie ma produktu doskonałego, nawet wyświetlacze Samsunga nie są pozbawione wad. Serwis Asia Today opublikował informacje dotyczące problemów z działaniem dotyku przy krawędziach ekranu w nowych flagowcach południowokoreańskiej firmy.

갤럭시S6 터치 인식 테스트

Efekt bardziej widoczny jest w modelu Galaxy S6, a nie w Galaxy S6 Egde, który został wyposażony w zakrzywiony wyświetlacz. Na filmiku z przeprowadzonego testu wyraźnie widać, że tuż przy ramkach zamazanie ekranu było niemożliwe, zauważana jest niewielka pusta powierzchnia. W przypadku Samsunga Galaxy S6 Egde w poszczególnych obszarach ekran przy krawędziach był czuły na dotyk, co sugeruje, że brak czułości przy ramkach nie jest zamierzonym efektem.

Oczywiście problemy z czułością dotyku pojawią się tylko w wąskich fragmentach tuż przy krawędzi, cały wyświetlacz odczytuje nasze polecenia na bardzo wysokim poziomie. Dodatkowo przedstawiona przez serwis Asia Today wada nie powinna mieć wpływu na komfort korzystania z urządzenia.

Należy też pamiętać, że nowe flagowce Koreańczyków nie trafiły jeszcze do sprzedaży i firma ma jeszcze trochę czasu na pozbycie się tej wady, nawet jeśli wymagać to będzie czegoś więcej niż tylko aktualizacji oprogramowania. Usunięcie wady sprzętowej będzie trudniejsze, nie oznacza to jednak, że do sprzedaży trafią urządzenia z tymi niedociągnięciami.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)