Świetny launcher dla starszych smartfonów, wystarczy mu 1 GB RAM-u

Świetny launcher dla starszych smartfonów, wystarczy mu 1 GB RAM-u

Świetny launcher dla starszych smartfonów, wystarczy mu 1 GB RAM-u
Oskar Ziomek
06.04.2018 12:30, aktualizacja: 06.04.2018 14:34

Na tegorocznych targach MWC w Barcelonie poznaliśmy pierwsze smartfony, które wykorzystywać będą zalety Androida Go. Mowa o Nokii 1 oraz Alcatelu 1X, które wyposażono w tanie i mało wydajne podzespoły, ale dzięki zastosowaniu lekkiej odmiany Androida Oreo mają być wystarczająco wydajne na co dzień. Ową lekkość uzyskano na dwa sposoby – zmodyfikowano wiele pod maską, ale także stworzono cały zestaw nowych, lekkich aplikacji.

Wydawać by się więc mogło, że celem jest minimalizacja obciążenia i o zastosowaniu alternatywnych do systemowych aplikacji można zapomnieć, bo będą mniej zoptymalizowane. Okazuje się, że niekoniecznie. Na rynku pojawił się Pixel Launcher w wersji zoptymalizowanej właśnie pod kątem Androida Go – do sprawnego działania ma z powodzeniem wystarczyć mu 1 GB pamięci operacyjnej.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Co warte podkreślenia, fakt iż launcher powstał w wersji zoptymalizowanej dla Androida Go nie oznacza, że tylko na tym systemie można z niego korzystać. Z powodzeniem można zainstalować go w smartfonie działającym z pełną wersją Androida i sprawdzić, jak spisuje się nowa odmiana launchera. Naturalnie nadal oferowana jest również wersja, w której optymalizacja się nie pojawiła. Lżejsza wersja jest nieco uboższa w funkcje. Nie znajdziemy tu na przykład obsługi widgetów, a pulpit zawsze ułożony jest w siatkę 4x4, ale wiele innych funkcji włącznie ze zmianą pakietów ikon, jest wciąż dostępnych.

Oczywiście wykorzystanie w smartfonach z Androidem Go to tylko jedno z zastosowań. Launcher prawdopodobnie bardzo dobrze sprawdzi się w swojej roli również na tych smartfonach ze zwykłym Androidem, które wyposażono w mniej wydajne podzespoły, w tym małą ilość pamięci operacyjnej. Pixel Launcher dostępny jest do pobrania za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania, w wersji do bezpośredniej instalacji na urządzeniu. Lekką odmianę zoptymalizowaną pod kątem Androida Go znajdziecie rozwijając menu Wszystkie wersje.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (77)