Świetny launcher dla starszych smartfonów, wystarczy mu 1 GB RAM-u

Świetny launcher dla starszych smartfonów, wystarczy mu 1 GB RAM-u06.04.2018 12:30
Świetny launcher dla starszych smartfonów, wystarczy mu 1 GB RAM-u

Na tegorocznych targach MWC w Barcelonie poznaliśmy pierwsze smartfony, które wykorzystywać będą zalety Androida Go. Mowa o Nokii 1 oraz Alcatelu 1X, które wyposażono w tanie i mało wydajne podzespoły, ale dzięki zastosowaniu lekkiej odmiany Androida Oreo mają być wystarczająco wydajne na co dzień. Ową lekkość uzyskano na dwa sposoby – zmodyfikowano wiele pod maską, ale także stworzono cały zestaw nowych, lekkich aplikacji.

Wydawać by się więc mogło, że celem jest minimalizacja obciążenia i o zastosowaniu alternatywnych do systemowych aplikacji można zapomnieć, bo będą mniej zoptymalizowane. Okazuje się, że niekoniecznie. Na rynku pojawił się Pixel Launcher w wersji zoptymalizowanej właśnie pod kątem Androida Go – do sprawnego działania ma z powodzeniem wystarczyć mu 1 GB pamięci operacyjnej.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Co warte podkreślenia, fakt iż launcher powstał w wersji zoptymalizowanej dla Androida Go nie oznacza, że tylko na tym systemie można z niego korzystać. Z powodzeniem można zainstalować go w smartfonie działającym z pełną wersją Androida i sprawdzić, jak spisuje się nowa odmiana launchera. Naturalnie nadal oferowana jest również wersja, w której optymalizacja się nie pojawiła. Lżejsza wersja jest nieco uboższa w funkcje. Nie znajdziemy tu na przykład obsługi widgetów, a pulpit zawsze ułożony jest w siatkę 4x4, ale wiele innych funkcji włącznie ze zmianą pakietów ikon, jest wciąż dostępnych.

Oczywiście wykorzystanie w smartfonach z Androidem Go to tylko jedno z zastosowań. Launcher prawdopodobnie bardzo dobrze sprawdzi się w swojej roli również na tych smartfonach ze zwykłym Androidem, które wyposażono w mniej wydajne podzespoły, w tym małą ilość pamięci operacyjnej. Pixel Launcher dostępny jest do pobrania za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania, w wersji do bezpośredniej instalacji na urządzeniu. Lekką odmianę zoptymalizowaną pod kątem Androida Go znajdziecie rozwijając menu Wszystkie wersje.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (77)