Swobodny dostęp do Internetu na pokładzie samolotów to kwestia najbliższych miesięcy

Strona głównaSwobodny dostęp do Internetu na pokładzie samolotów to kwestia najbliższych miesięcy
29.09.2014 12:54
Swobodny dostęp do Internetu na pokładzie samolotów to kwestia najbliższych miesięcy

Na tę decyzję czekało wiele osób, które często podróżują samolotami. Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) zdecydowała się na wprowadzenie zmian dotyczących korzystania z urządzeń mobilnych podczas lotu. Pasażerowie samolotów nie będą już zmuszeni do włączania trybu samolotowego w smartfonach i tabletach. Uznano bowiem, że elektronika pokładowa samolotów jest należycie zabezpieczona przed zakłóceniami. Od teraz z sieci 3G oraz 4G skorzystamy podczas całego lotu.

Zmiana przepisów już weszła w życie i dotyczy wszystkich europejskich linii lotniczych. Jednak na realną możliwość korzystania z sieci 3G i 4G na pokładach samolotów jeszcze trochę poczekamy. Pierwsze zmiany powinniśmy zobaczyć za około 8 miesięcy. Przepisy teraz będą pozwalały liniom lotniczym na świadczenie własnych usług telekomunikacyjnych. Korzystne dla pasażerów zmiany dotkną nie tylko Europy. Także Amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa pracuje nad zmianą regulaminu.

350126236011620289

Warto pamiętać, że nadal obowiązywać będą przepisy, które pozwalają załodze samolotu na wydanie nakazu wyłączenia urządzeń mobilnych. Dokładne zasady mogą różnić się w zależności od danej linii lotniczej.

Nowe przepisy znacząco ułatwią życie wielu pasażerom. Obecnie smartfon czy tablet bez dostępu do Internetu jest dla wielu urządzeniem praktycznie bezużytecznym. Teraz podczas podróży samolotem będziemy mogli kontaktować się ze znajomymi, przeglądać Sieć oraz pracować, więc nawet kilkunastogodzinna podróż będzie znacznie przyjemniejsza. Obawiać się można jedynie nowych sporów między pasażerami, którzy niepomni na upomnienia stewardess zdecydują się przez cały czas lotu prowadzić długie i głośne rozmowy telefoniczne ze swoimi znajomymi na ziemi.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)