AndroidArchiwumProgramy archiwalneSwype Keyboard
Swype Keyboard ikona

Swype Keyboard

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Swype to rewolucyjna klawiatura będąca odpowiedzią na problem wymogu pisania na ekranie dotykowym dwoma dłońmi jednocześnie. Dzięki niej możliwe jest pisanie za pomocą zaledwie jednego palca nie przez przyciskanie, a swobodne przesuwanie nim po ekranie. Dodatkowymi zaletami tej klawiatury są synchronizacja danych w chmurze, a także świetny system rozpoznawania mowy i pisma odręcznego.

Najważniejszą cechą klawiatury Swype jest możliwość szybkiego pisania za pomocą nie tyle ręcznego wpisywania każdej litery występującej w słowie, co po prostu wykonywanie gestów: wystarczy, że użytkownik przejedzie palcem po literach zawartych w słowie bez jego odrywania od ekranu, aby klawiatura je rozpoznała i wstawiła w pole edycyjne. W połączeniu z używanymi, rozbudowanymi słownikami daje to naprawdę niesamowite rezultaty. Dodatkowo w miarę czasu uczy się ona tego co wpisuje użytkownik i stara się podpowiadać coraz lepiej. Aby to uczenie przyśpieszyć, możliwe jest skorzystanie z analizy treści napisanych w ramach usług Gmail, Facebook i Twitter. Klawiatura pozwala na wybranie jednocześnie dwóch słowników i korzystanie z podpowiedzi wyszukiwanych w obu jednocześnie. Pozwala to np. na pisanie zarówno wiadomości po polsku jak i po angielsku. Po utworzeniu konta i zalogowaniu się do Swype Connect możliwa jest także słowników i nauczonych przyzwyczajeń użytkownika pomiędzy różnymi urządzeniami.

Ogromnym atutem jest system Dragon, który pozwala na dyktowanie tekstu. Radzi on sobie z analizą głosu znacznie lepiej niż wykorzystywany w konkurencyjnych rozwiązaniach system bazujący na rozpoznawaniu od Google. W ramach personalizacji użytkownik może wybrać jeden z wielu dostępnych motywów wizualnych, a także dopasować do swoich potrzeb wysokość klawiatury w różnym układzie, czy też regulować siłę wibracji i głośność dźwięku naciśnięcia klawisza. Całość jest także dopasowana do tabletów, bowiem umożliwia włączenie wyświetlania klawiatury tylko po jednej stronie ekranu, lub też wersji dzielonej. Aplikacja jest płatna, dostępny jest jednak darmowy okres próbny, w czasie którego przez 30 dni użytkownik może korzystać ze wszystkich możliwości klawiatury.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
5.01 ocena
Twoja ocena
Liczba pobrań2 950
Data aktualizacji18 sty 2018
System operacyjnyAndroid
LicencjaTestowa (trial)
Swype Keyboard ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)