Symboliczny koniec mobilnego Windowsa: Microsoft sprzedał ostatnie sztuki Lumii

Symboliczny koniec mobilnego Windowsa: Microsoft sprzedał ostatnie sztuki Lumii

Symboliczny koniec mobilnego Windowsa: Microsoft sprzedał ostatnie sztuki Lumii
Kamil Zarzycki
20.04.2018 15:10

Minęły trzy lata odkąd Microsoft wypuścił na rynek ostatni model Lumii. Później swoich sił w produkcji smartfonu z Windowsem spróbowało między innymi HP. W październiku 2017 roku, Joe Belfiore ogłosił, że mobilny Windows nie otrzyma już żadnych nowych funkcji. Jak informuje Venture Beat, wczoraj status dwóch ostatnich smartfonów z mobilnym Windowsem, jakie dostępne były jeszcze w sklepie Microsoftu, został zmieniony na „wyprzedane”. Nie stanowi to zaskoczenia. Powolny upadek Windows Phone był widoczny od lat, a zwieńczył go szef Satya Nadella, który „zrestrukturyzował” dział smartfonów, zwalniając 7,8 tys. osób.

Nieużywane Lumie w Polsce nabyć można dziś w zasadzie wyłącznie na Allegro.
Nieużywane Lumie w Polsce nabyć można dziś w zasadzie wyłącznie na Allegro.

Tych, którzy wciąż są zainteresowani kupnem słuchawek z Windowsem, Microsoft odsyła do Amazonu lub Staples. A jak sytuacja wygląda w Polsce? Najprawdopodobniej sklepy będą sprzedawały smartfony do czasu wyczerpania towaru w magazynach. Nowe smartfony z Windowsem dostępnych jest także w serwisie Allegro. Przykładowo nowa (nieużywana) Nokia Lumia 830 dostępna jest już od 600 złotych.

Jak na ironię, obecnie na stronie Microsoft Store dostępne do kupienia są tylko smartfony z Androidem: Samsung Galaxy S9/S9+, Note 8, S8/S8+ i Razer Phone. Sam Microsoft najprawdopodobniej zajmie się teraz pracą nad Surface Phone – urządzeniu, które przez liczne opóźnienia nabrało statusu niemal legendarnego.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (89)