Synchronizacja Androida z Windows 10 nie tylko przez Wi-Fi. Zmiana w aplikacji "Twój telefon"

Synchronizacja Androida z Windows 10 nie tylko przez Wi-Fi. Zmiana w aplikacji "Twój telefon"

Aplikacja "Twój telefon" dostała ważną aktualizację
Aplikacja "Twój telefon" dostała ważną aktualizację
Oskar Ziomek
20.05.2019 12:53

Synchronizacja SMS-ów i zdjęć przez aplikację Twój telefon w Windows 10 jest od teraz nieco łatwiejsza. Mechanizm został zaktualizowany o możliwość przesyłania danych poza lokalną siecią Wi-Fi, z wykorzystaniem sieci komórkowej.

Oznacza to, że aby wyświetlać na komputerze wiadomości oraz najnowsze zdjęcia, nie trzeba już łączyć smartfona z tym samym routerem, z którego korzysta komputer. Co jednak ciekawe, taki tryb transmisji danych nie jest domyślnie włączony. Aby skorzystać z transmisji komórkowej, konieczne jest zagłębienie się w opcje aplikacji na smartfonie.

  • Domyślnie opcja nie jest aktywna.
  • Synchronizacja z użyciem danych komórkowych jest dostępna w ustawieniach.
[1/2] Domyślnie opcja nie jest aktywna.

W Pomocniku aplikacji Twój telefon należy więc wejść do ustawień klikając w symbol zębatki w nagłówku, a następnie odszukać pozycję Synchronizuj za pośrednictwem danych komórkowych i włączyć taką możliwość suwakiem. Opcja ta jest dostępna w aplikacji od wersji 3.4.8.

Twój telefon i aplikacje na pulpicie PC

Aplikacja Twój telefon w Windows 10 pojawiła się wraz z październikową aktualizacją systemu. Od tamtego czasu jest na bieżąco rozwijana i na obecnym etapie pozwala wyświetlać na pulpicie wiadomości SMS z podłączonego smartfona oraz najnowsze zdjęcia i zrzuty ekranu.

Microsoft pracuje tymczasem nad dodatkową opcją, która pozwala wyświetlać na ekranie komputera aplikacje ze smartfonów z Androidem. Testy tej funkcji trwają już od kilku tygodni, jednak są ograniczone tylko do niewielkiej liczby urządzeń. W kwietniu baza obsługiwanych smartfonów została nieznacznie rozszerzona, jednak nadal są na niej głównie flagowe modele Samsunga.

Pomocnik aplikacji Twój telefon – niezbędny do korzystania z opisywanej synchronizacji – jest dostępny do pobrania za pośrednictwem naszego katalogu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)