SystemUI Tuner – testowe ustawienia interfejsu na każdym Androidzie

SystemUI Tuner – testowe ustawienia interfejsu na każdym Androidzie
Oskar Ziomek

14.04.2017 16:12, aktual.: 14.04.2017 16:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ustawienia systemu Android kryją w sobie niespodzianki, które jednak często skrupulatnie ukrywane są przez producenckie nakładki. Tak jest na przykład z panelem z eksperymentalnymi ustawieniami interfejsu. Niestety, część producentów usuwa go ze swoich nakładek. Wówczas z pomocą może przyjść zewnętrzna aplikacja: SystemUI Tuner, która pozwoli wspomniane funkcje przywrócić i wykorzystać.

Natywne ustawienia interfejsu włączyć można w następujący sposób: najpierw ściągamy pasek powiadomień, tak by widoczny był „trybik” odpowiadający za przejście do pełnej listy ustawień. Zamiast krótko pacnąć, należy przytrzymać go na kilka sekund. Ustawienia System UI Tuner powinny zostać aktywowane i pojawić się na liście w tradycyjnym menu. Jeśli metoda ta zawiodła, oznacza to, że producent naszego telefonu najpewniej zadbał o to, by interfejsu nie modyfikować.

Opisywana aplikacja to nic innego, jak klon ustawień systemowych. Co ciekawe jednak, poza odzwierciedleniem pierwotnych opcji, twórca postarał się rozszerzyć funkcjonalność programu i udostępnia także tryb demonstracyjny. Dostępne w jego ramach możliwości mogą działać na tę chwilę niestabilnie.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Program powstał, by rozwiązać problem dezaktywowanych ustawień wyglądu interfejsu w LG V20, ale jak sugeruje twórca, bez problemu powinien działać także na każdym innym sprzęcie, teoretycznie od Androida 5.0 Lollipop wzwyż.

Co istotne, program do działania nie wymaga dostępu roota – jeśli takowego nie mamy, konieczne będzie natomiast nadanie programowi dodatkowych uprawnień przez konsolę ADB z wykorzystaniem komputera. Niezbędne polecenia opisane zostały w samej aplikacji i są wyświetlane przy uruchomieniu.

Na koniec dodajmy, iż twórca wyraźnie zaznacza, że cała aplikacja jest eksperymentem i nie może zagwarantować, że w każdym przypadku będzie działać poprawnie. O szczegółach przeczytać można w poświęconym jej wątku na XDA Developers, a samą aplikację pobrać z naszej bazy oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)