Szef Instagrama zapowiada spore zmiany. Użytkownicy mocno się zdziwią

Szef Instagrama zapowiada spore zmiany. Użytkownicy mocno się zdziwią

Adam Mosseri, szef Instagrama
Adam Mosseri, szef Instagrama
01.07.2021 10:57

Szef Instagrama, Adam Mosseri, opublikował film, w którym ogłasza duże zmiany. Okazuje się, że popularny portal nie będzie już skupiał się w głównej mierze na zdjęciach. Więcej rozrywki, mniej fotografii.

Instagram doczeka się ogromnych zmian. Jego szef, Adam Mosseri, ogłosił, że już niebawem portal czeka zmiana koncepcji. W filmie, który opublikował na Instagramie i Twitterze, tłumaczy, czego możemy się spodziewać.

Kluczowe wydają się słowa "Instagram nie jest już aplikacją do udostępniania zdjęć". W swojej wypowiedzi Mosseri tłumaczy, że portal będzie zmierzał w kierunku rozrywki i udostępniania filmów. Podkreśla, że Instagram w najbliższej przyszłości będzie starał się konkurować z takimi portalami jak TikTok czy YouTube.

Filmy udostępniane na Instagramie mają być teraz wyświetlane na pełnym ekranie, głównie z myślą o urządzeniach mobilnych. Ponadto aplikacja będzie miała w przyszłości proponować tematy, które użytkownik powinien śledzić.

Czy to koniec Instagrama jako medium służącego do promocji największych influencerów? Jeśli stanie się on "bardziej tiktokowy", to z pewnością nie będzie to w smak części użytkowników, zarówno tych, którzy treści kreują, jak i tych, którzy są tam tylko widzami. Mniej poważna konwencja danego medium może niektórych po prostu zniechęcić.

Jak podobają wam się zapowiadane zmiany? Korzystacie z Instagrama? Macie zamiar z niego korzystać po tym jak będzie on przeprojektowany na konkurenta TikToka?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)