Szefowie Facebooka, Amazonu, Apple oskarżeni o nieuczciwość. Muszą się tłumaczyć

Jeff Bezos, CEO Amazon, fot. Alex Wong/Getty Images
Jeff Bezos, CEO Amazon, fot. Alex Wong/Getty Images

02.07.2020 13:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dyrektorzy zarządzający takimi gigantami, jak Amazon, Facebook, Apple i Google będą musieli zeznawać w sprawie praktyk monopolistycznych. Wkrótce mają stanąć przed amerykańskim Kongresem.

Mark Zuckerberg (Facebook), Jeff Bezos (Amazon), Tim Cook (Apple), Sundar Pichai (Alphabet/Google) będą musieli odpowiedzieć na palące pytania dotyczące nieuczciwości na rynku cyfrowym i usług elektronicznych.

Facebook, Google i inni oskarżeni o stłamszenie mniejszych firm

Dla Zuckerberga, Cooka i Pichaia będzie to kolejna okoliczność, w której stawią się przed Kongresem - natomiast nigdy nie robił tego wcześniej Jeff Bezos.

CEO tych firm odpowiedzą na zarzuty monopolizacji między innymi rynku reklam (Google), a w przypadku Apple prześwietlone zostaną praktyki związane ze sklepem cyfrowym App Store - ostatnio mocno krytykowanym.

Z kolei Amazon będzie musiał wytłumaczyć się z traktowania pracowników swoich magazynów.

Pod lupą także mowa nienawiści na platformach internetowych

Oprócz tego komisja odpowiedzialna za przesłuchanie przyjrzy się temu, jak giganci technologiczni, w tym Facebook i YouTube (własność Google) radzą sobie z mową nienawiści.

Nie podano jeszcze dokładnej daty przesłuchania. Wiadomo jedynie, że ma się ono odbyć pod koniec lipca 2020. Nie jest to jedyne śledztwo przeciwko potentatom z US. Osobne dochodzenia przeprowadza Departament Sprawiedliwości USA wraz z 50 prokuratorami generalnymi, a także organy Unii Europejskiej.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)