Szwajcarski smartwatch? Jakość wykonania, wygląd i tylko 40 godzin pracy

Szwajcarski smartwatch? Jakość wykonania, wygląd i tylko 40 godzin pracy

Szwajcarski smartwatch? Jakość wykonania, wygląd i tylko 40 godzin pracy
30.04.2015 16:56, aktualizacja: 01.05.2015 09:48

Wyposażony w multum różnych funkcji smartwatch nie musi wyglądać jak zabawka. Pochodzący ze Szwajcarii TAG Heuer zaoferuje atrakcyjny design i wysoką jakość wykonania. Ten luksusowy, działający pod kontrolą Android Wear zegarek pojawi się w sprzedaży już za kilka miesięcy. Cena? Jeśli planowaliście zakup, to lepiej nie sprawdzajcie, nie jest niska.

Smartwatch? Zegarek wyposażony w wiele funkcji, najczęściej pozwalający mierzyć aktywność fizyczną, puls i jakość snu. Dodatkowo łączący się ze smartfonem lub innym urządzeniem, synchronizujący dane, a czasami mogący działać samodzielnie. Następca klasycznych zegarków? Na pewno nie w obecnej formie. Znaczna większość modeli pracuje tylko kilka dni, a dodatkowo nie zachwyca wyglądem. Oczywiście na rynku znajdziemy ładne smartwatche, takie jak chociażby Moto 360. Jednak do tradycyjnych zegarków trochę im brakuje.

Obraz

Pierwsze informacje o smartwatchu, który pod względem wyglądu będzie mógł konkurować ze zwykłymi zegarkami pojawiły się w marcu. Zostanie on stworzony przez prawdziwych profesjonalistów, czyli Szwajcarów. Dokładnie wyprodukuje go firma TAG Heuer znana ze świetnych zegarków, precyzyjnych stoperów i chronometrów stosowanych przede wszystkim w sportach motorowych. Smartwatch mający pozytywnie wyróżniać się na tle plastikowej i brzydkiej konkurencji, powstanie we współpracy z Google i Intelem. Możemy się spodziewać jednego z najlepiej wyglądających i wykonanych smartwatchy na rynku, który nie będzie wyglądał jak zabawka lub miniaturka smartfona.

Całość będzie działała pod kontrolą dostarczonego przez Google systemu Android Wear. Natomiast klasyczna tarcza zostanie zastąpiona przed dotykowy wyświetlacz. Prawdopodobnie zobaczymy szereg czujników typowych dla większości smartwatchy. Niestety najnowsze informacje mówią, że twórcom nie udało się przezwyciężyć typowych dla smartzegarków ułomności. Płacąc aż 1400 dolarów, kupimy zegarek, który pozwoli na zaledwie 40 godzin pracy. Wynik dobry jak na „inteligentny” zegarek, ale bardzo kiepski w porównaniu z klasycznym sprzętem.

Głównym rywalem smartwatcha TAG Heuer będzie Apple Watch, którego ceny sięgają ponad 1000 dolarów. Oczywiście nie licząc wersji Watch Edition kosztującej minimum 10 tysięcy dolarów. Już teraz TAG Heuer ma przewagę, sprzęt Apple pracuje zaledwie około 18 godzin. Dodatkowo „Szwajcar” powinien lepiej wyglądać, prawdopodobnie będzie przypominał tradycyjne zegarki producenta. Sprzedaż ma rozpocząć się w październiku lub listopadzie, a więc jeśli ktoś planuje zakup luksusowego smartwatcha, to ma jeszcze trochę czasu na odłożenie pieniędzy.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)