Ta mapa pomoże niejednemu Polakowi. Podpowie, gdzie w niedzielę iść na zakupy

Ta mapa pomoże niejednemu Polakowi. Podpowie, gdzie w niedzielę iść na zakupy

Mapa pokazująca sklepy otwarte w niehandlowe niedziele
Mapa pokazująca sklepy otwarte w niehandlowe niedziele
Źródło zdjęć: © @Rabusek, Mapy Google
Karolina Modzelewska
17.10.2022 17:49

Serwis Instalki.pl zwrócił uwagę na ciekawą mapę, która przyda się wielu Polakom. Mapa, opracowana przez jednego z użytkowników serwisu Wykop.pl, posługującego się nazwą @Rabusek, pokazuje sklepy, które są otwarte w niehandlowe niedziele.

Wykop.pl to serwis zaliczany do kategorii tzw. social news, w którym internauci dzielą się z innymi osobami ciekawymi, wyszukanymi w sieci informacjami. Jeden z jego użytkowników o nazwie @Rabusek stworzył specjalną mapę, która jest udostępniona w ramach Map Google. Pokazuje ona, które sklepy są otwarte w niedziele niehandlowe. Taka informacja bez wątpienia przyda się wielu z nas, zwłaszcza że nie każdy ma czas, żeby zrobić zakupy w inne dni.

Mapa pokazuje sklepy otwarte w niehandlowe niedziele

Jak jednak zaznaczają instalki.pl, na mapie nie znajdziemy Żabek, Carrefourów Express ani innych, małych sklepów. Zamiast tego dowiemy się, gdzie znajdują się otwarte, większe markety, a także sklepy budowlane. Wśród nich są m.in. sklepy sieci Auchan, Intermarche, PSB Mrówka, Lewiatan, Bricomarché, Stokrotka Express i wiele innych.

Mapa (którą można znaleźć pod tym adresem) aktualizowana jest co tydzień, a aktualizacje dokonywane są na podstawie zgłoszeń wykopowiczów lub zgłoszeń pochodzących z maili. Oznacza, że tak naprawdę każdy z nas może przyczynić się do rozwoju tego projektu, dzieląc się wiedzą na temat sklepów otwartych w niehandlowe niedzielę w jego okolicy.

Opisana mapa została stworzona dzięki aplikacji "Moje Mapy". Pozwala ono na szybkie projektowanie i udostępnienie szerszemu gronu użytkowników Map Google swoich projektów. Na takiej mapie można zaznaczyć do 10 tys. linii, kształtów lub miejsc.

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (186)