Tablety z Windows 8 jeszcze tańsze, dwa nowe modele już za 65 dolarów

Tablety z Windows 8 jeszcze tańsze, dwa nowe modele już za 65 dolarów

Tablety z Windows 8 jeszcze tańsze, dwa nowe modele już za 65 dolarów
14.10.2014 11:45

Okazuje się, że tablety z Windows 8.1 mogą być naprawdę tanie. Zaprezentowane na targach HKDTC 2014 w Hong Kongu modele od Emdoor i Ployer kupimy już za zaledwie 65 dolarów. Czy tak tanie urządzenia pozwolą Microsoftowi na zwiększeniu udziałów na rynku tabletów?

Rynek urządzeń mobilnych rozwija się bardzo dynamicznie i zdobycie pozycji lidera oznacza naprawdę spore zyski. Największymi udziałami na rynku mobilnych systemów operacyjnych może pochwalić się Apple oraz Google. Microsoft ze swoim Windows Phone na smartfonach i Windows 8 na tabletach zdobywa udziały bardzo powoli i nic nie zapowiada, żeby miało się to zmienić. Android swoją popularność zawdzięcza między innymi wyjątkowo tanim urządzeniom. Natomiast pierwsze tablety z Windows 8 były dość drogie, co zniechęcało wielu klientów. Duże zainteresowanie tanim sprzętem w końcu zauważył sam Microsoft, który podczas konferencji Worldwide Partner Conference (WPC) poinformował, że na rynku pojawią się tablety z systemem Windows kosztujące 99 dolarów. Tak tanie model miałyby pozwolić na konkurowanie z Google również na innych rynkach.

Emdoor EM-i8170
Emdoor EM-i8170

Płacąc 65 dolarów za tablet nie powinniśmy spodziewać się wyjątkowo świetnego modelu. W związku z tym w urządzeniu Emdoor EM-i8170 znajdziemy 7-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, 1 GB RAM oraz 16 GB pamięci na pliki użytkownika. Jedynym naprawdę godnym uwagi elementem jest zastosowany procesor. Producent zdecydował się na czterordzeniowy układ Intela – Atom Z3735G o taktowaniu 1,33 GHz (1,83 GHz w trybie Turbo). Zastosowana jednostka w połączeniu z zintegrowaną kartą graficzną Intel HD Graphics zapewni wydajność na zadowalającym poziomie. Problem może być tylko 1 GB RAM, taka ilość pamięci może okazać się niewystarczająca.

Emdoor EM-i8170 nie był jedynym wyjątkowo tanim tabletem z Windows 8.1 zaprezentowanym na targach w Hong Kongu. Firma Ployer zaprezentowała własny 8-calowy model, który kosztuje 65 dolarów. Na tle wielu innych tanich tabletów, wyróżnia się on wyjątkowo smukłą obudową (5,95 mm). Zastosowany 8-calowy wyświetlacz ma rozdzielczość 1280 x 800 pikseli, a we wnętrzu znajdziemy czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3735F 1,33 GHz (1,83 GHz w trybie Turbo).

Dwa nowe tablety z Windows 8.1 nie zachwycają. Niestety obniżenie ceny do 65 dolarów musiało wiązać się z pewnymi cięciami. Jednak z drugiej strony, firma HP ostatnio zaprezentowała między innymi model Stream 7, który kosztuje 99 dolarów, a pod względem specyfikacji wypada bardzo podobnie jak tablet Ployera.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)