Tak powinien wyglądać interfejs każdego Androida: Xiaomi pokazuje MIUI 6

Tak powinien wyglądać interfejs każdego Androida: Xiaomi pokazuje MIUI 6

Tak powinien wyglądać interfejs każdego Androida: Xiaomi pokazuje MIUI 6
Łukasz Serafin
16.08.2014 15:31, aktualizacja: 18.08.2014 20:20

Dla każdego fana marki Xiaomi i użytkownika interfejsu MIUI, dzisiaj jest wyjątkowy dzień, ponieważ to właśnie dzisiaj Xiaomi zaprezentowało jego nową odsłonę, MIUI 6. Społeczność użytkowników tego oprogramowania liczy dziś już 70 milionów osób, więc wydanie nowej wersji MIUI jest wydarzeniem porównywalnym z premierą flagowca ze stajni Xiaomi, czyli Xiaomi Mi4.

Długo planowana wersja MIUI 6 ujrzała już wcześniej światło dzienne w wersji na tablety, jednakże różnice pomiędzy testowymi wersjami, a finalnym produktem miały być tak duże, że ciężko było jednoznacznie stwierdzić czego można się spodziewać po nowej wersji oprogramowania od Xiaomi. Już teraz wiadomo, że pewne rzeczy pozostały z wersji na urządzenie MiPad. Choć zmian również nie brakuje. To co jest pewne to to, że MIUI 6 będzie dostępne na praktycznie każdy telefon ze stajni Xiaomi, a zwłaszcza topowe Mi3 i Mi4. Jednak to co najbardziej ucieszy wielu posiadaczy telefonów Redmi, to własnie przyszłe wydanie nowego MIUI 6 również na ten model. Jednakże nie jest pewne czy będzie ono dostępne dla starszej wersji Redmi 1, czy tylko dla Redmi 1s.

Obraz

Lei Jun, CEO Xiaomi, pokłada olbrzymie nadzieje w nowej wersji oprogramowania, bazującego na Androidzie 4.4 i zarzeka się, że będzie zauważalnie szybszy i wydajniejszy od poprzednich wersji. To co obiecano to również optymalizacja funkcji i interfejsu użytkownika, ale też zupełnie nowy wygląd i wiele dodatkowych usprawnień. Lej Jun nowe oprogramowaniu MIUI zachwala do tego stopnia, że niejednokrotnie używa sformułowania „arcydzieło” w odniesieniu do zmian jakie w nim zaszły. Jak w rzeczywistości będzie, okaże się to już niebawem. Prezentacja, jak również zamknięte beta testy, właśnie się rozpoczęły. W najbliższych dniach 100 beta testerów zweryfikuje słowa prezesa Xiaomi.

MIUI 6 Design Concept: Visually Stunning, Stunningly Simple (MIUI 6设计理念)

Jak można dostrzec na grafikach i hasłach reklamowych, za niedługo dowiemy się czy slogany typu: „Wizualnie oszałamiający, oszałamiająco prosty”, znajdą potwierdzenie w rzeczywistości. Xiaomi znane jest z podążania za panującymi na świecie trendami, w związku z tym zdecydowało się na pójście w stronę tzw. flat design. Inaczej mówiąc jest to spłaszczenie elementów, tło paska statusu łączy się z tłem aplikacji. Czy to się sprawdzi i uzyska aprobatę użytkowników? Dowiemy się niebawem, ponieważ koniec beta testów przewidywany jest już w październiku i wtedy to użytkownicy otrzymają finałową aktualizację do MIUI 6. Choć jak na razie tylko do Mi3/Mi4. Reszta urządzeń otrzyma ją do końca roku. Jak będzie wyglądać finalnie i co jeszcze zostanie zmienione? Tego dowiemy się w najbliższych tygodniach. Sądząc po podejściu Xiaomi do dbania o szczegóły, można być pewnym, że nowe MIUI będzie na pewno czymś wyjątkowym.

Obraz

[yt=https://www.youtube.com/watch?v=He9YaWwUcPs]Data prezentacji MIUI 6 nie jest też przypadkowa, to właśnie dzisiaj MIUI obchodzi również swoją 4. rocznicę. Z tej okazji fani MIUI od dłuższego czasu przygotowywali podziękowania dla twórców, za trud włożony w tworzenie oprogramowania do produktów Xiaomi, jak również dla innych producentów.

Obraz

Greetings From MIUI Fans All Over The World for MIUI 6 Launch Event

Z tej okazji społeczność MIUI z Bułgarii stworzyła nawet utwór upamiętniający to wydarzenie. Trzeba przyznać, że rzadko ma się z czymś takim do czynienia.

Life is Beautiful: A Special Song for MIUI 4th Anniversary from MIUI Bulgaria

To co zasługuje na szczególne uznanie dla społeczności zrzeszającej fanów MIUI na całym świecie, to olbrzymi wkład w jego rozwój. Wsparcie fanów jest kluczowym aspektem działania Xiaomi, o czym samo Xiaomi wielokrotnie powtarza. Dlatego organizowane są festiwale, w których to właśnie fani mogą zobaczyć od zaplecza jak działa Xiaomi i mieć realny wpływ na przyszłość firmy. Na tych eventach nigdy nie brakuje najważniejszych postaci Xiaomi (Lei Jun, Hugo Barra), co tylko potwierdza jak mały dystans dzieli władze Xiaomi od społeczności.

W najbliższych dniach będziemy Was informować o wszelkich nowościach związanych z MIUI 6.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (58)