Takiego smartfonu jeszcze nie widzieliśmy – powstaje nowe urządzenie twórcy Androida

Essential Phone, źródło: essential.com
Essential Phone, źródło: essential.com

10.10.2018 18:20, aktual.: 13.10.2018 12:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Andy Rubin, nazywany ojcem Androida, ogłosił, że pracuje nad zupełnie nowym urządzeniem. Ma ono zmienić sposób, w jaki dziś korzystamy ze smartfonów. Warto przypomnieć, że nie będzie to pierwszy smartfon stworzony przez Rubina. W 2017 roku jego firma wprowadziła do sprzedaży Essential Phone’a.

Essential Phone nie był aż tak innowacyjny, jak sugerowały początkowe zapowiedzi. Otrzymaliśmy po prostu kolejny smartfon z Androidem. Chociaż był to pierwszy model z wycięciem na ekranie, który trafił do sprzedaży. Tak, iPhone X pojawił się później. Trudno jednak stwierdzić, kto pierwszy wpadł na pomysł zastosowania notcha. W końcu smartfon Apple został wprowadzony zaledwie kilka tygodni po Essential Phonie.

Essential Phone, źródło: essential.com
Essential Phone, źródło: essential.com

Serwis Bloomberg dostarczył informacji o nowym smartfonie Andy’ego Rubina. Tym razem założyciel firmy Essential Products i twórca Androida zamierza stworzyć produkt redefiniujący sposób korzystania ze smartfona. Nowe urządzenie zostanie wyposażone w niewielki wyświetlacz, obsługa będzie głównie oparta na komendach głosowych, a większość czynności ma zostać zautomatyzowana.

Celem jest walka z uzależnieniem od smartfona. Jak wspomina sam Andy Rubin mamy cieszyć się prawdziwym życiem, zamiast ciągle patrzeć w dotykowy wyświetlacz. Jako przykład podaje wyście na wspólną kolację. Wreszcie nie będziemy sięgać po smartfon, aby sprawdzić powiadomienia. Jak to zostanie osiągnięte? Innowacyjne urządzenie zrobi wszystko za nas. Ma samo odpisywać na wiadomości, maile, a nawet zaplanować spotkania.

Kontrowersje wzbudza sposób realizacji ambitnego planu. Wszystkie wspomniane funkcje będą możliwe dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji. Smartfon ma dokładnie poznać użytkownika, co będzie wiązało się z zebraniem sporej ilości wrażliwych danych. Dzięki temu ma stać się cyfrowym asystentem, który część zadań wykona samemu.

Pierwszy prototyp ma pojawić się jeszcze przed końcem tego roku. Nie zostały jednak ujawnione żadne szczegóły dotyczące nowego urządzenia. W zapowiedziach smartfon wygląda bardzo obiecująco. Aczkolwiek warto poczekać na działający model, który pozwoli zweryfikować ambitne założenia Rubina.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)