Tanie Windows Phone — będzie Nokia Lumia za 500 zł?

Wojciech Cybulski

14.06.2012 23:02, aktual.: 15.06.2012 02:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nokia konsekwentnie realizuje swoją strategię migracji z Symbiana na Windows Phone. Korporacja zapowiedziała, że już wkrótce zaprezentuje naprawdę tanie modele smartfonów z systemem Microsoftu. Tym samym Nokia wejdzie z Windows Phone na rynek zdominowany przez niedrogie modele telefonów z Androidem.

Choć wszyscy emocjonujemy się topowymi smartfonami za ponad 2000 zł, największym powodzeniem cieszą się modele z niższych półek cenowych. Zapotrzebowanie na tanie smartfony jest ogromne - w ofercie takich gigantów jak Samsung znajdziemy wiele modeli z najniższej grupy cenowej. Nokia ma z tym poważny problem. Najtańszym telefonem z Windows Phone jest obecnie Nokia Lumia 610, który można kupić za około 700 zł. Niewiele więcej kosztuje Nokia Lumia 710. Jeżeli ktoś chce coś tańszego, ma dwa wyjścia - albo zdecyduje się na model z Symbianem, albo odejdzie do konkurencji. Nokia ma świadomość, że nie jest to sytuacja zbyt komfortowa i zapowiedziała, że już wkrótce zaprezentuje naprawdę tanie modele smatfonów z Windows Phone. Będą one konkurować z prostymi telefonami z Androidem, które często są oferowane przez operatorów komórkowych w najniższych abonamentach.

Temat tańszych telefonów z Windows Phone zostanie prawdopodobnie poruszony podczas zaplanowanej na przyszły tydzień konferencji Windows Phone Summit. Wtedy także powinniśmy dowiedzieć się więcej na temat Windows Phone 8, który wraz z nowymi telefonami trafi na rynek jeszcze w tym roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (88)