TCL Communication prezentuje DragonHinge. Zawias będzie bazą składanych smartfonów

TCL Communication prezentuje DragonHinge. Zawias będzie bazą składanych smartfonów

TCL prezentuje DragonHinge na MWC
TCL prezentuje DragonHinge na MWC
Redakcja
25.02.2019 09:40, aktualizacja: 25.02.2019 17:27

Na targach MWC w Barcelonie firma TCL Communication prezentuje swoje innowacyjne rozwiązania z zakresu składanych urządzeń mobilnych. Podstawą jest autorski, opatentowany zawias DragonHinge. Specjalne, elsatyczne wyświetlacze AMOLED przygotowała firma CSOT, siostrzana spółka TCL. DragonHinge pozwalają nastworzenie urządzeń, które poprzez zaginanie i składanie będą mogły sprawdzać się w różnychzastosowaniach. DragonHinge pozwala na opracowanie obudowy, która zmieni swój kształt płynnym ruchem. Elastyczny ekran może pracować w dowolnej pozycji, wygięty pod dowolnym kątem.

“Z udziałem naszej siostrzanej firmy CSOT, pokazujemy, że TCL już w najbliższej przyszłości stanie sięliderem innowacji rynku urządzeń mobilnych” zapewnia Peter Lee, General Manager, Global Salesand Marketing w TCL Communication. “Kiedy patrzymy na potencjał stojący za naszymi urządzeniamielastycznymi, jesteśmy bardzo podekscytowani tym, co wprowadzimy na rynek w przyszłości. Jednaknie traktujemy tego, jak wyścigu, gdzie wygranym jest pierwszy. Uważamy, że lepszym rozwiązaniemw tym przypadku jest cierpliwe i przemyślane opracowanie kwestii technicznych, jak również tychzwiązanych z dostosowaniem oprogramowania. Chcemy, żeby nasze urządzenia elastyczne dawałydoskonałe wrażenia z użytkowania”.

Obraz

“Kiedy rozważamy praktyczne zastosowanie elastycznych ekranów i zaginanych urządzeń mobilnych,potrzebne okazują się trzy rozwiązania: elastyczny wyświetlacz AMOLED; trwała, mechanicznaobudowa oraz oprogramowanie, które dostosowywać się będzie do wszystkich czynników” wskazujeShane Lee, General Manager, Global Product Center w TCL Communication. “Dzięki integracjiwertykalnej pomiędzy TCL i CSOT, udało się nam przezwyciężyć wiele trudności, związanychz elastycznymi wyświetlaczami. Za sprawą DragonHinge™ jesteśmy w stanie pokazać światu, jakrozwiązać problemy związane z mechanicznymi obudowami. Mając teraz rozwiązania sprzętowe,możemy zmierzyć się z wyzwaniami stojącymi po stronie oprogramowania. Musi ono dawaćunikatowe doświadczenia, w pełni ujawniające potencjał zginanych urządzeń mobilnych, a także staćsię częścią przemyślanego ekosystemu. Nasze pierwsze urządzenia składane pojawią się na rynkuw przyszłym roku”.

TCL Communication zaprezentuje pierwsze, koncepcyjne urządzenia, wykorzystujące technologięDragonHinge w tym tygodniu na targach Mobile World Congress 2019. Premierę urządzeńkonsumenckich planowana jest na 2020 r.

MWC 2019 to cała seria urządzeń, które mogą zrewolucjonizować mobilny świat. Wielkie emocje budzą składane smartfony: Huawei Mate X i [url=https://www.dobreprogramy.pl/samsung-galaxy-fold-zaprezentowany-premiera,News,100426.html]Samsung Galaxy Fold[url]. Z kolei Sony pokazało całą serię Xperii z modelem Xperia 1. LG zaś przyciąga uwagę składanym modelem V50.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)