TCL zainwestuje prawie 7 mld dolarów. Firma będzie produkować telewizory OLED

TCL zainwestuje prawie 7 mld dolarów. Firma będzie produkować telewizory OLED

fot. VCG/VCG via Getty Images
fot. VCG/VCG via Getty Images
18.10.2020 15:22

Według raportu Komisji Rozwoju i Reform regionu Guangzhou firma TCL zainwestowała 6,8 miliarda dolarów na budowę infrastruktury oraz działu badań i rozwoju związanych z produkcją paneli OLED.

Najnowsze doniesienia z chińskich mediów mówią o tym, że projekt rozwija się pomyślnie, a TCL będzie używać technologii China Star Optoelectronics Technology, w tym rozwiązań opartych o drukowanie paneli techniką druku atramentowego. Takie rozwiązanie zapewnia niższe koszty produkcji, szczególnie na skalę masową.

TCL jest obecnie drugim producentem na świecie co do liczby sprzedanych telewizorów, ustępując jedynie Samsungowi. Chińska firma wyrobiła sobie swoją pozycję sprzedając przystępne cenowo odbiorniki LCD, a ostatnio także telewizory typu QLED.

Sama fabryka oraz kompleks z działem badań i rozwoju ma być wybudowany w 2021-2023 r., a produkcja pierwszych telewizorów OLED firmy TCL zaczęłaby się w 2024 r (z wykorzystaniem technologii japońskiej firmy JOLED). Obecne trendy na rynku wskazują na to, że odbiorniki typu OLED będą z czasem coraz popularniejsze i wielu producentów myśli o wkroczeniu na ten rynek.

Do tej pory za największego producenta ekranów OLED uchodzi LG Display, które poza użyciem ich w telewizorach LG Electronics, sprzedaje panele tego typu także dla innych producentów, spośród których największymi "graczami" są Sony, Panasonic i Philips.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)