TeamViewer 5.0 z konferencjami audio-wideo

TeamViewer 5.0 z konferencjami audio-wideo

02.12.2009 11:03, aktualizacja: 02.12.2009 20:22

Wydano nową stabilną wersję narzędzia do zdalnego kontrolowania systemu operacyjnego - TeamViewer oznaczoną jako 5.0.7418.

TeamViewer to narzędzie przeznaczone do zdalnego kontrolowania systemu poprzez Internet bez konieczności instalacji serwera/klienta na dysku twardym komputera. Program z powodzeniem można wykorzystywać od przenoszenia danych pomiędzy komputerami, prowadzenia czatów, wirtualnych szkoleń, pokazów prezentacji na żywo odtwarzanych bezpośrednio na PC klienta po zarządzanie serwerem bazującym na platformie Windows. Dodatkowo poza samą obsługą systemu Vista, TeamViewer oferuje możliwość zdalnego kontrolowania aplikacji poprzez Vista Secure Desktop (UAC). Niewątpliwie kolejną, dużą zaletą programu jest obsługa bezpiecznych połączeń dzięki wykorzystaniu kluczy i kodowania sesji RC4 (ten sam standard bezpieczeństwa wykorzystywany przez https/SSL).

Wśród nowości w wersji 5.0 jako tą najważniejszą wymienić należy wprowadzenie funkcji VoIP (Voice over IP), umożliwiającej prowadzenie konferencji audio-wideo przy jednoczesnym transferze plików lub aktywności na odległym pulpicie i korzystaniu z zapory ogniowej. Udoskonaleniu poddano także Tryb prezentacji, który aktualnie daje możliwość prezentacji wybranych aplikacji (a nie całego pulpitu), szybszego i prostszego tworzenia notatek i monitorowania sesji. Ponadto zmodyfikowano menu programu, przez co praca z nim jest znacznie wygodniejsza i on sam jest znacznie szybszy od swoich poprzedników.

Najnowszą wersję TeamViewer 5.0.7418 pobrać można z naszego działu PROGRAMY -> Narzędzia -> Narzędzia administracyjne i internetowe. Aktualizacji nie doczekała się jeszcze wersja dla systemu Mac OS.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)