Technologia Microsoftu pozwoliła przyspieszyć Google Chrome

Technologia Microsoftu pozwoliła przyspieszyć Google Chrome

02.11.2016 15:37, aktual.: 02.11.2016 17:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google faktycznie wzięło sobie do serca zarzuty dotyczące ociężałości Google Chrome na Windowsie. Po optymalizacji i zmniejszeniu zużycia energii, kolejna wersja przynosi szybszą pracę przeglądarki, a to dzięki wykorzystaniu technologii opracowanej przez Microsoft.

W Google Chrome w wersji 53 (32-bitowa) i 54 (64-bitowa) wprowadzono technologię PGO (Profile-guided optimization), która pozwoliła na odczuwalną optymalizację. Dzięki zastosowaniu PGO, przeglądarka startuje średnio o 16,8% szybciej, strony wczytują się o 5,9% sprawniej, a załadowanie nowej karty przyspieszono o 14,8% procent. To kolejne zmiany mające uczynić Chrome’a przeglądarką, która nie będzie już określana ociężałą. Wcześniej Google skupiło się na zmniejszeniu zużycia energii.

Obraz

Google Chrome to duży projekt, zawierający w sobie multum funkcji. To oczywiste, że wybrane elementy wykorzystujemy częściej i tutaj właśnie wchodzi PGO. Technologia śledzi w jaki sposób korzystamy z przeglądarki i optymalizuje funkcje, które używane są najczęściej, tak aby dostęp do nich był jak najkrótszy.

Zadaniem PGO jest także optymalizacja lokalizacji kodu w pamięci, rzadko używane funkcje umieszczane są daleko za tymi najczęściej wykorzystywanymi. Pozwala to optymalne wykorzystanie pamięci podręcznej procesora, lepsze kolejkowanie instrukcji i uniknięcie niepotrzebnego przetwarzania rzadko używanego kodu.

To nie koniec zmian, w Google Chrome w wersji 55 mamy otrzymać zauważalnie mniejszy apetyt na RAM. Liczymy, że ponownie jedną z zalet przeglądarki Google będzie szybkość i lekkość.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (47)