Telegram 6.3 na Android i iOS wydany. Pozwala ustawić wideo jako awatar

Telegram 6.3 na Android i iOS wydany. Pozwala ustawić wideo jako awatar
Piotr Urbaniak

27.07.2020 12:07

Telegram w wersji mobilnej doczekał się właśnie aktualizacji do wersji 6.3. Wraz z podbitym numerkiem pojawia się kilka nowych funkcji zarówno w zakresie estetyki, jak i użyteczności komunikatora.

Z technicznego punktu widzenia, prawdopodobnie największą zmianą jest umożliwienie przesyłania plików o rozmiarze do 2 GB. Wcześniej limit wynosił 1,5 GB.

Twórcy jednak większy nacisk kładą na rozwiązania społecznościowe, promując nową funkcję Wideo Profilowych. Jak sama nazwa wskazuje, umożliwia ona ustawienie jako awatar krótkiego wideo. Materiał zostanie odtworzony, gdy odwiedzi się kartę profilu. Przy czym dostępne są rozmaite efekty i ramki.

Ostatnie spośród najistotniejszych udoskonaleń to grupowe wyciszanie czatów od osób spoza listy kontaktów. Czaty te można ponadto automatycznie archiwizować i ukrywać.

Wreszcie, jest sporo świeżej kosmetyki. I tak, na liście czatów pojawiają się teraz miniaturki, które pozwalają określić, jakiego rodzaju multimedia były przesyłane w rozmowie. Funkcja ludzie w pobliżu pokazuje dystans dzielący użytkowników, grupy mają rozszerzone statystyki, a wersja na Androida doczekała się zmodyfikowanego odtwarzacza.

Kończąc – zadbano o smaczek dla fanów piłki nożnej, a mianowicie unikatową emoji przedstawiającą strzelenie bramki.

Zaktualizowany komunikator Telegram znajdziesz w naszym katalogu oprogramowania: Android oraz iOS.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)