Telewizory LG Super UHD już na polskim rynku – debiut Nano Cell

Telewizory LG Super UHD już na polskim rynku – debiut Nano Cell

18.04.2017 18:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wyjątkowy format Active HDR oraz Dolby Vision, naturalne kolory i minimalistyczny wygląd – LG wprowadza na polski rynek najnowsze telewizory klasy High-End.

W najbliższych dniach na polskim rynku zadebiutuje nowa linia telewizorów SUPER UHD od LG wyposażona w matryce oparte na nowych rozwiązaniach technologii Nano Cell. To oraz szereg innych innowacyjnych rozwiązań powstałych dzięki wytężonej pracy centrum badawczo-rozwojowego LG, pozwoliło stworzyć panel LED zapewniający niespotykaną dotąd jakość odwzorowania barw.

Obraz

Oprócz nowej matrycy linie na 2017 rok wyposażono w takie technologie jak Active HDR obsługującą format Dolby Vision, HDR 10 oraz Bilion Rich Colors udoskonalającą paletę kolorów, system audio opracowany przez Harman/Kardon oraz najnowszą wersję platformy Smart TV – webOS 3.5.

W skład linii Super UHD 4K wchodzą serie SJ800, SJ801, SJ850, SJ950 w rozmiarach 55”, 65”, 75” i 86”, które jakością obrazu oraz wyjątkowym designem zachwycą polskich konsumentów.

Małe cząsteczki o wielkich możliwościach – innowacyjna technologia Nano Cell

Nazwa Nano Cell pochodzi od materiału zawierającego absorbujące światło nano cząsteczki o średnicy ok.1 nm, które zastosowano w filtrze barwnym najnowszych matryc LG. Panel z nano kropkami pozwala na ekstremalnie dokładne odwzorowanie kolorów przy jednoczesnej poprawie widoczności pod różnymi kątami widzenia. Dla przykładu, osoby siedzące pod kątem 60 stopni nie dostrzegą różnic w odwzorowaniu kolorów na matrycy Nano Cell w porównaniu z tymi, którzy siedzą naprzeciwko telewizora. Dzięki temu ekrany wykonane w tej technologii można z powodzeniem produkować w bardzo dużych przekątnych i z możliwością wyświetlenia wysokich rozdzielczości.

Dodatkowo, położono większy nacisk na filtrowanie kolorów podstawowych, dzięki czemu wyświetlany obraz bardzo zbliżył się do tego, który stworzyli twórcy. Dla przykładu, kolor zielony na ekranach konwencjonalnych telewizorów może zawierać domieszkę fal świetlnych o innych długościach, przez co staje się wyblakły i nabiera żółtawych lub turkusowych odcieni. Wyjątkowa precyzja odwzorowania barw przez najnowsze telewizory LG Super UHD została potwierdzona certyfikatem VDE wydanym przez niezależny Instytut Badań i Certyfikacji urządzeń elektronicznych.

Innowacyjne pod każdym względem

Linia SUPER UHD od LG na rok 2017 charakteryzuje się technologią ULTRA Luminance, która sprawia, że szczegóły w jasnych obszarach obrazu są jeszcze wyraźniejsze. Nowe telewizory są w stanie wyświetlić wszystkie formaty zapisu w technologii HDR: HDR10, HLG (Hybrid Log Gamma), a także preferowany przez najlepsze studia filmowe standard Dolby Vision, odwzorowujący kolory zgodne z zamierzeniem twórców, klatka po klatce.

Obraz

Funkcja Active HDR oraz obsługa formatu Dolby Vision sprawia, że każdy z nowych telewizorów LG SUPER UHD jest w stanie wyświetlić treści HDR nowej generacji, tworzone z myślą o uzyskaniu bogatych szczegółów zarówno w jasnych, jak i ciemnych obszarach. Active HDR przetwarza obraz HDR i SDR klatka po klatce i dynamiczne wstawia dane, które podwyższają jakość wyświetlanych treści. To innowacyjne rozwiązanie pozwala zwiększyć jasność wybranych obszarów, podwyższyć współczynnik kontrastu i tym samym uzyskać lepszą widoczność detali. Dzięki temu telewizory LG są w stanie zagwarantować najwyższą jakość obrazu niezależnie od źródłowego formatu HDR: z metadanymi dynamicznymi, statycznymi czy bez metadanych.

Intuicyjność przede wszystkim

Udoskonalona wersja systemu webOS, która znalazła się we wszystkich telewizorach LG klasy Premium oferuje jeszcze bogatszy wybór treści, szybszy dostęp i sterowanie łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. WebOS 3.5 w połączeniu z ulepszonym pilotem Magic Remote oraz innowacyjnym rozwiązaniem Magic Link pozwala na wyjątkowo wygodną i intuicyjną obsługę. Teraz użytkownicy mogą przypisać aplikacje ulubionych dostawców do przycisków numerycznych. W ten sposób, naciskając jeden z nich można szybko przejść do usług, takich jak Netflix lub Amazon Prime Video, i korzystać z szerokiej oferty atrakcyjnych treści 4K. Dzięki funkcji Magic Link możliwe jest wyświetlanie kanałów YouTube, programów TV oraz informacji o bohaterach – bez konieczności wpisywania szukanych słów. W nowej wersji platformy Smart TV od LG funkcja Magic Zoom pozwoli użytkownikowi powiększyć oraz nagrać dowolny fragment ekranu, a odtwarzacz muzyczny wyświetlić tryb pełnoekranowy wraz z zsynchronizowanym tekstem utworów. WebOS 3.5 posiada także nową funkcję LG Sound Sync, dzięki której można bezprzewodowo podłączyć do telewizora głośnik, zestaw słuchawkowy lub inne urządzenie Bluetooth.

Firma LG ułatwiła także sterowanie telewizorem – w modelach na 2017 rok dodano aplikację LG Remote, która pozwala na łatwe podłączanie smartfonów do telewizora bez konieczności konfigurowania skomplikowanych ustawień. Co więcej, wzbogacono platformę Internetu Rzeczy (ioT) o obsługę Google Weave, dzięki której najnowsze telewizory LG współpracują także z urządzeniami innych producentów.

Urzekający minimalizm

Twórcom odpowiadającym za design najnowszej linii LG SUPER UHD przyświecała minimalistyczna koncepcja Ultra Slim. Wszystkie modele zostały wyposażone w unikatową podstawę w kształcie półksiężyca. Taki zabieg sprawia, że telewizor wygląda, jak gdyby unosił się w powietrzu. Wrażenie to widoczne jest szczególnie w 55-calowym SJ9500 mającym w najsmuklejszym miejscu zaledwie 6,9 mm. Wyjątkowy design sprawia, że telewizory z linii LG SUPER UHD będą atrakcyjnym elementem wystroju domu: zarówno ustawione na podstawie, zintegrowane z domowym centrum rozrywki, jak i zawieszone na ścianie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)