Teraz Androida odblokujesz głosem

Teraz Androida odblokujesz głosem

Teraz Androida odblokujesz głosem
Redakcja
14.04.2015 09:53

Na początku marca odkryto, że Google zamierza wprowadzić interesujące nowości do aplikacji Usługi Play dla Androida, odpowiedzialnej za niektóre ustawienia systemu. Niektórzy z użytkowników właśnie zyskali możliwość odblokowywania swoich urządzeń za pomocą rozpoznawania głosu i wymawiania frazy „Ok Google”. Choć nie jest to sposób na zabezpieczanie sprzętu, niektórym może przypaść do gustu.

Nowa metoda jest kolejną opcją do ustawienia w mechanizmie Smart Lock – gdy skonfigurujemy blokadę ekranu np. przy pomocy wzorca lub kodu PIN, możemy określić warunki do automatycznego odblokowywania. Do tej pory możliwe było wybranie opcji rozpoznawania twarzy, wykrywania kontaktu z ciałem, a także wybrania zaufanego miejsca i urządzenia łączonego np. przez Bluetooth. Usługi Google Play w wersji 7.0 wprowadzają dodatkową opcję zaufanego głosu. Wystarczy zarejestrować próbkę, a następnie odblokowywać sprzęt przy pomocy komendy „Ok Google”.

Źródło: androidpolice.com
Źródło: androidpolice.com

Jak na razie nowa opcja jest dostępna tylko dla niektórych użytkowników. Nawet jeżeli możemy korzystać z wyszukiwania za pomocą wspomnianej frazy, niekoniecznie będziemy mogli tak odblokowywać sprzęt. Nowy sposób zabezpieczania urządzenia należy traktować raczej jako ciekawostkę, aniżeli prawdziwy sposób ochrony: atakujący może nagrać nasz głos, aby odblokować urządzenie. Nawet Google przy próbie uruchomienia tej opcji informuje, że jest ona znacznie mniej bezpieczna, niż stosowanie wzoru, kodu PIN, lub hasła. Nie ma również mowy o możliwości szyfrowania urządzenia z użyciem tego typu zabezpieczenia dla ekranu blokady.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)