Terra incognita: ulice Wrocławia znikają z Google Street View

Terra incognita: ulice Wrocławia znikają z Google Street View

Białe plamy na mapie Wrocławia w Google Street View
Białe plamy na mapie Wrocławia w Google Street View
Łukasz Maślanka
23.03.2016 09:41

Coraz mniej ulic Wrocławia można obejrzeć w widoku Street View w Mapach Google. Z google'owej usługi zniknęły zdjęcia ulicznego poglądu całych kwartałów w stolicy Dolnego Śląska.

To dość zaskakujący błąd, bo do niedawna Wrocław można było obejrzeć niemal w całości w warstwie Street View w należących do Google mapach. Miasto kilkakrotnie gościło już auta firmy, wyposażone w charakterystyczne kamery służące do tworzenia zdjęć panoramicznych ulic. Przez ostatnie tygodnie jednak w Street View dla Wrocławia pojawiło się sporo białych plam.

Białe plamy na mapie Wrocławia w Google Street View
Białe plamy na mapie Wrocławia w Google Street View

Problem dotyczy zwłaszcza okolic ul. Sienkiewicza, niedostępny stał się pogląd m.in. ul. Reja, Górnickiego, ulic w pobliżu wrocławskich tzw. sedesowców, czyli wieżowców przy Moście Grunwaldzkim. W Street View nie obejrzymy również odcinka ul. Nowowiejskiej, Szczytnickiej oraz Wyszyńskiego, a także części ul. Toruńskiej bliżej placu Kromera. Nie wiadomo też, gdzie podziały się zdjęcia Placu Strzeleckiego na wrocławskim Ołbinie.

Podobny problem pojawił się także na ulicach Wrocławia w pobliżu Dworca Głównego PKP. Z Google Street View „wyparował” spory kawałek ul. Hubskiej, Suchej i Swobodnej, nie obejrzymy poglądu ul. Komadorskiej oraz okolicznych uliczek. Pozostałe zdjęcia Wrocławia – rzecz jasna, spośród tych, które wcześniej udostępniono w usłudze Street View – nadal są dostępne. Nie wiadomo jednak, jak długo.

Usterka Google Street View dla Wrocławia wynika prawdopodobnie z błędu oprogramowania. Znając pewną ociężałość Google w łataniu dziur w swoich serwisach, naprawa tego błędu zajmie pewnie trochę czasu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)